Baba de Caracol-etanaseerumi

eli onko kellään kokemuksia tosta etanaseerumista? haluaisin saada erityisesti aknearpia ja raskausarpia häivytettyä niin onko tehonnut niihin?

http://www.naturamedia.fi/baba-de-caracol-etanaseerumi-ihoa-nuorentava-ihmeaine
31350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen käyttänyt tuotetta 3kk, ja raskausarvet vaalentuvat koko ajan! Äitini on kehunnut, miten voide toimii, koska hän sanoin, että arvet on vaaleat, vaikka joulun alla ne olivat hirveän punaiset viirut. JOTEN kannattaa KOKEILLA!!!!!!

Äänestä

Olen käyttänyt kohta sen vaaditut 3kk eikä mitään vaikutusta. Voi olla, että tuoreet arvet parantuvat vähän nopeammin, mutta ainakaan vanhoihin arpiin, finneihin, kuoppiin, punoituksiin yms ei ole vaikuttanut ollenkaan.

Äänestä

Olen 16-vuotias tyttö ja raskausarpia löytyy (löytyi! ;> ) runsaasti.
Tätä kyseistä voidetta olen käyttänyt sisäreisiin, pakaroissa ja pakaroiden alaosassa oleviin raskausarpiin. Purkkihan tätä tököttiä maksaa n. 50e, joten harkitsin hetken tuotteen ostamista. Yksi purkki minun käytössäni kestää n. 1-2kk. Kun ensimmäinen purkki oli käytetty, olin hieman pettynyt, sillä aivan räikeän punaiset raskausarpeni eivät olleet vaalenneet juuri ollenkaan. Iho oli kuitenkin erittäin pehmeä, vaikka uurteita tuntuikin.
Muutama viikko ensimmäisen purnukan käytöstä, aloin huomaamaan tulosta, vaikka en ollut käyttänyt tuotetta enää vähään aikaan. Hyvissä mielin lähdin ostamaan uutta purnukkaa. Toisen purnukan puolivälissä aloin huomaamaan, että tämä tuotehan toimii! Arvet olivat vaalentuneet jo huomattavasti, mutta arpien uurteet tuntuivat vieläkin.
Koska toinen purkki oli auttanut jo hyvin, muttei vaalentanut arpia aivan näkymättömiin, ostin kolmannen purkin. Nyt on enää ihan pikku tippa tuotetta jäljellä, ja voisin melkein itkeä onnesta, kun arvet ovat enää muutamaa pientä yksittäistä viirua lukuun ottamatta poissa! Uurteet tuntuvat vielä jonkin verran, mutta erittäin tyytyväinen olen jo tähän mennessä saatuun lopputulokseen. Sisäreisiin tökötti ei kuitenkaan ole kauheasti auttanut. Käytin tuotetta sisäreisiini yhen purkillisen aikana, mutta koska en huomannut tulosta, lopetin. Jostain syystä lopetettuani tuotteen käytön kyseisellä alueella, ei arpia näy juuri ollenkaan. (jotenkin ihmeessä arvet näkyvät ajoittain, esim. urheilun jälkeen arvet ovat näkyvillä mutta levon jälkeen ne ovat ikään kuin piilossa) Kuitenkin ilman tätä tuotetta, luulisin niiden olevan nykyistä näkyvämmät.
Tuote on sinänsä melko kallis, mutta jos oikeasti tahtoo eroon raskausarvistaan, 150e puolelta vuodelta ei ole paljoa! :) Tuotetta voin siis suositella lähes kaikille!

Ainiin, vielä mainittakoon, että kokeilin tuotetta finneihin ja niiden aiheuttamiin arpiin. En muistaakseni huomannut tulosta muutaman viikon käytön jälkeen, joten lopetin. Minusta jopa tuntui, että tökötti naamalla sai rasvoittuvan sekaihoni kukkimaan finneistä entistä helpommin... o_o

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksia? kirjoitti:

eli onko kellään kokemuksia tosta etanaseerumista? haluaisin saada erityisesti aknearpia ja raskausarpia häivytettyä niin onko tehonnut niihin?

http://www.naturamedia.fi/baba-de-caracol-etanaseerumi-ihoa-nuorentava-ihmeaine

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu