Puheenaihetta

Itte ainakin jäädyn aivan täysin ensin moikattuani ja sitten kun tarvitsisi jotain ruveta sanooon. Naisen ulkonäköä en haluaisi kommentoida ja valmiit iskurepliikit on vähän kuluneita. Mistä te koitatte vääntää puhetta?
51695
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

on pidelly

Äänestä

Niin sitä voi keskustella mistä vaan. Olis kyllä tietenkin helpompaa tietää vähän mitkä asiat kiinnostaa ja alkaa niistä höpöttämään. Tietenki voi jonku vitsinki jossain välissä murjaista :D Itse olen kanssa aivan tuppisuuna, mutta tänään sain ahaa elämyksen kun alettiin puhumaan kalastuksesta. Siinä on yhteistä keskusteltavaa ja kaikkea pidätkö mökkeilystä... Ihan laidasta laitaan voi höpötellä. Toivottavasti tästä on jotain apua ku tiedän ton tunteen ku moin jälkee ei keksi mitään =P

Äänestä

on "Käytkö täällä usein?" :)))

Äänestä

no huumoria peliin hyvä mies... kyselet eka kuulumisia ja sillee työt opiskelut sun muut ja yritä vaikuttaa kiinnostuneelta niin nainenkin alkaa tuntea itsensä avoimeksi ja säälittävät iskurepliikit on just parhaita esim. itelle tuli just tämmönen: lähetkö pelaan meille nintendo wiitä ja juamaa kaljaa..? tommotteet viattomat ehdotukset on hauskoja eikä aiheuta vaivautuneisuutta ku jos vaikka vaihtoehtoisesti sanoisit suoraa mennääks panee?

Äänestä

....ja olen tehnyt elämässäni kaikenmaailman juttuja mitä joka jätkä ei todellakaan ole tehnyt. Ainakaan kaupunkikuvioissa.... Noooooh.. Mistä tahansa voi höpissä naisile. Niitä joko kiinnostaa, tai sitten ei. Aina voi painua eteenpäin ja katsoa josko seuraavaa jutut kiinostaisi. Kaikkia ei ole pakko miellyttää eikä voikaan miellyttää, se vaan on näin.


Kohta lähden ovesta ulos ja takuu varmasti tarkoitus on jauhaa paskaa jollekin ventovieraalle. Pitäkääs peukkuja tuleeko mitään vai tuleeko pataan... heh heh heh....

terveisin
-eräs mies täältä vaan-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei niin supliikki kirjoitti:

Itte ainakin jäädyn aivan täysin ensin moikattuani ja sitten kun tarvitsisi jotain ruveta sanooon. Naisen ulkonäköä en haluaisi kommentoida ja valmiit iskurepliikit on vähän kuluneita. Mistä te koitatte vääntää puhetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu