Naiset just sellaisia että rahalla on liian paljon merkitystä. On niin oikein että niitä rahanhimoisia muijia kusetetaan siinä Edissä. Mun mielestä tutustumisvaiheessa on kohtuullista että mies, jotain maksaa naiselle, vaikka kahvin tai yhden drinkin, mutta ei siitä mitään tapaa oteta ! En itse ainakaan niin hullu ole että edes kahta kertaa jonkun illallisen ravintolassa tai leffan maksaisin, en mä mikään rikas oo. Jos en kelpaa sellaisena kun oon niin en mä rahaa jakelemalla yritä olla naisen mieleen, mitä järkeä siin on ? Jos muijat haluaa rikkaita miehiä niin miksei hae jonkun vanhan suomal. bill gatesin ? Loppujen lopuksi naiset on kuin omaisuutta miehille. Naisen kauneus on mitattavissa rahalla jollain monimutkaisella tavalla. Rikkaat saa kauniita naisia, eli naiset myyvät itsensä ? Ja jos sillä rahalla on niin väliä niin miksei useimmat naiset mee itseään myymään, eli prostituoiduksi ? Siellähän aina miehet maksavat naisen seurasta, silloin ei naisen tartte valittaa nyrpistellen nenäänsä että "Se oli epäkohtelias, kun ei maksanut mun leffalippua, jestas kun on pihi mies". On se kumma kun yksi sukupuolielin tekee ihmisen niin arvokkaaksi että pitää maksaa että saa ees toisen seuraansa. Mä voin maksaa kahvin, ehkä leffalipun deitilleni, mut siihen se jää, en ala joka viikko kuluttaan rahaa johonkin muijaan. Mun mielestä jos se ei naiselle kelpaa niin on se aika pinnallista. Osaan kyllä olla kohtelias silti naisille, en vaan oon mikään joulupukki joka jakelee naisille shekkejä ja eurojaan.
Naisista !
Aikuinen (?) mies
101659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Totta kai rikas mies kiinnostaa naisia. Itse hankittu varallisuus kertoo, että miehellä on kykyjä. Naisen varallisuus tuntuu kyllä kiehtovan yhtä lailla miehiä, joten molemmat sukupuolet ovat ihan samanlaisia.
Kirjoituksestasi sai sen kuvan, että olet varsinainen saituri. Naisena kavahdan tuollaista pihiyttä, sillä kun on pihi yhdessä asiassa, on usein pihi toisessakin. Pihtaatko tunteita ja seksiä rahan lailla?
mun ferrarin kyytiin tulisit jos viitsisin pysähtyä sun vierees.
... yksi Ferrarin omistaja! :D
Eihän ole tarkoituskaan että mies kaiken piffaa trefeillä.mutta tuo sun vuodatus tuntuu pahalta..olet pihi ja se varmasti loisttaa ulos sinusta..älä laske rahassa kaikkea..ei nen naiset kaikki ole viemässä sun omaisuutta..minulle tunne tärkein ei raha..
..ei kaikki naiset ajattele noin. Mun on esim hirvittävän vaikea ottaa vastaan tarjottua kahvia tai lahjoja ym, vaikka olenkin sitä mieltä että miehen on kohteliasta tarjota ainakin ekoilla treffeillä (ja emmehän me nyt epäkohteliaista miehistä kiinnostuneita ole). Yleensä maksan mieluummin itse kuin tunnen oloni vaivautuneeksi.
Toisaalta, pihiys siinä mielessä ettei halua käyttää olemassa olevia rahojaan muuhun kuin itseensä on ällöttävää.
Kyllähän se Jenni Dahlman olis varmaa Kimin kanssa, vaik Kimi oliskii amiksen käyny peltiseppä Ruotsinpyhtäältä ja harrastas autoja tollein robausmielessä ku pitäs saada oma corolla katsastuksesta läpi. Kimihän on komee ja pitkänhuiskee karismaatikko, joka vetoaa naisiin.
Mielestäni Jenni on oikein hyvä esimerkki suomalaisesta kauniista naisesta, juuri käyttäytymisensä ja pariutumisensa suhteen. Ulkonäöllä ei oo väliä, jos on rahaa ja toisinpäin.
Heh..meni hieman tosiaan metsään. Luulisin ja toivon ainakin :)
Kimi ei olisi se Kimi, jonka kanssa Jenni seurustelee, jos Kimi olisi joku lahjaton ja yksinkertainen peltiseppä, joka ei tiedä mitä kunnianhimo on. Siis koitan sanoa sitä, että Kimissä on paljon enemmän kuin ihmisessä, joka päätyy mekaanikoksi tai peltisepäksi! Tottakai näidenkin alojen edustajien keskuudesta löytyy hyviä tyyppejä, kuten Kimi, mutta he ovatkin niitä alallaan menestyviä, joiden autoina ei ole vain corollat tai sitten menestyksen tuoma raha näkyy muualla, mutta kuitenkin.
Ei Kimi olisi siellä missä nyt on, jos hän ei olisi saanut hyvää kasvatusta, omannut lahjakkuutta ja särmää. Jos joku peltiseppä nyt kuvittelee olevansa parempi naistenmies kuin Kimi, niin saattaa olla oikeassakin, mutta todennäköisesti ei. Naisia ei kiinnosta pelkästään miehen komeus ja karismaattisuus. Myös muut sosiaaliset taidot, tämän naisen arvostus ja elämänkatsomus/tapa ajatella asioista/tapa toimia tekevät vaikutuksen. Jos mies on karismaattinen ja komea, mutta töissä vellun verstaalla, niin todennäköisesti ei arvomaailma kohtaa huippumallin kanssa, ei siksikään, että kunnianhimoa ja menestymisen nälkää tuskin sillä miehellä on :)
Köyhät ja lahjattomat vain selittävät omiaan, jottei tarvitsisi tajuta omaa tilaansa...
Jos välittää jostain niin kyllähän sille haluaa tarjota, ja silloinhan molemmat voi vuorotellen maksaa noita juttuja. Ekoilla treffeillä lienee ihan kohteliasta tarjota, ei kai siinä talous kaadu miehellä. Ja jos toinen ansaitsee enemmän niin silloin luulisi hänen panostavan noihin maksuhommiin. Ei kenenkään kanssa ole pakko olla ja maksella toiselle, olet ilmeisesti törmännyt vääränlaisiin ihmisiin tai sitten olet vain pihi ja putkiaivoinen kuten lauseesi naisista ilmentää.. ;-D
"On se kumma kun yksi sukupuolielin tekee ihmisen niin arvokkaaksi että pitää maksaa että saa ees toisen seuraansa."
Kyllä jos jostain todella pitää ja välittää niin sitten on kyllä valmis antamaan ja maksamaan, tietenkin kohtuuden nimissä.
Kun antaa toiselle jotain ja vaikka joutuu jostain itse luopumaan niin se voi tuntua hyvältä, vain se että toiselle tulee hyvä olo.
Jos vaan aina ajattelee itseään ja ostaa vain itselleen niin mitäs siitä sitten saa? Tunnepuolella ei paljon mitään, ei ainakaan minun ikäisenä.
Jos nainen pitää sinusta niin saat kyllä jotain myös takaisin, mikäli et, niin nainen ei taida paljoa sinusta piitata...
En ole komea tai rikas, en myöskään kauhean älykäs. Mutta jos joku suostuu lähtemään mun kanssa esim. treffeille, niin harvemmin mä mietin rahaa siinä tilanteessa. Treffit ei ole ehkä se paras paikka ruveta miettimään omaa taloudellista tilannettaan. Naiset ei ilmeisesti siitä pidä... vai olenko väärässä? Mä en myöskään kauheasti välitä kuka sen laskun maksaa, kunhan se tulee maksettua.
Ja jos ei ole rahaa käydä treffeillä, niin sitten pysytään kotona.