PTL-TELE

LASTENLEIKKIÄNYT

Kun ennen PTL-Tele erotettiin niin jokaisen piti telellä hakea uudestaan omaa työpaikkaansa ja oli monen sentin nippu paikkoja ja sitten anottiin omaa paikkaa jokainen uudestaan kuka sen saikin.

Sitten kun oli ohi niin huomasivat että hei, näillä ex-insseillä di:llä ei olekkaan mitään jotka ei tehneetkään mitään koskaan niin sitten kehiteltiin niille uudet paikat keinotekoisesti ja tätä soppaa jatkunut jo 15 vuotta ja loppua ei näy.

Joten tämä nyky suomen YT/lomautukset ihan lapsen kengissä joka kokenut ptl-tele,sonera,telecom finland, telia sonera touhut alusta asti ja kaikkinen kymmenine tytäryhtiöineen ja ulkoistuksineen.

Suomi on paska maa ja täys paskat johtajat

3

762

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sori jos kysyn

      Ymmärsinkö oikein - kaiken tämän jaskan jälkeen olet siellä vieläkin? Mitä tämä kertoo sinusta?

      • Ole ite suomess

        Siis en todellakaan ole ollut vuosiin. Nauraan juuri sinun kaltaisille pelleille.

        kärsikää ja sitä saa mitä tilaa, mitäs äänestättä ketäkin vaaleissa joten syyttäkää itseänne.

        Ja uteliaisuudesta kysyn missä itse olet?

        hah hah hah hah haa


    • Uusi piirre

      Nykyään eivät inssit ja diplaritkaan ole turvassa.

      Oikeastaan päinvastoin. Taitaa olla niin että karsinta kohdistuu enemmän hiukan paremmin (no jaa, siis firman sisällä ajatellen) palkattuihin.

      Sinä lannistuit siihen ensimmäiseen karsintaan. Sen jälkeen on sama homma täällä toistettu noin 10 kertaa.

      Me "parhaimmat" ollaan jäljellä. Heikot sortuu, jätkät porskuttaa. Luonnon valintaa. Survivors tai BB ihan oikeessa elämässä. Itseironisesti, ruskein kieli voittaa, aina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      134
      3060
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1630
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1354
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1041
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1022
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      954
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      897
    Aihe