PTL-TELE

LASTENLEIKKIÄNYT

Kun ennen PTL-Tele erotettiin niin jokaisen piti telellä hakea uudestaan omaa työpaikkaansa ja oli monen sentin nippu paikkoja ja sitten anottiin omaa paikkaa jokainen uudestaan kuka sen saikin.

Sitten kun oli ohi niin huomasivat että hei, näillä ex-insseillä di:llä ei olekkaan mitään jotka ei tehneetkään mitään koskaan niin sitten kehiteltiin niille uudet paikat keinotekoisesti ja tätä soppaa jatkunut jo 15 vuotta ja loppua ei näy.

Joten tämä nyky suomen YT/lomautukset ihan lapsen kengissä joka kokenut ptl-tele,sonera,telecom finland, telia sonera touhut alusta asti ja kaikkinen kymmenine tytäryhtiöineen ja ulkoistuksineen.

Suomi on paska maa ja täys paskat johtajat

3

845

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sori jos kysyn

      Ymmärsinkö oikein - kaiken tämän jaskan jälkeen olet siellä vieläkin? Mitä tämä kertoo sinusta?

      • Ole ite suomess

        Siis en todellakaan ole ollut vuosiin. Nauraan juuri sinun kaltaisille pelleille.

        kärsikää ja sitä saa mitä tilaa, mitäs äänestättä ketäkin vaaleissa joten syyttäkää itseänne.

        Ja uteliaisuudesta kysyn missä itse olet?

        hah hah hah hah haa


    • Uusi piirre

      Nykyään eivät inssit ja diplaritkaan ole turvassa.

      Oikeastaan päinvastoin. Taitaa olla niin että karsinta kohdistuu enemmän hiukan paremmin (no jaa, siis firman sisällä ajatellen) palkattuihin.

      Sinä lannistuit siihen ensimmäiseen karsintaan. Sen jälkeen on sama homma täällä toistettu noin 10 kertaa.

      Me "parhaimmat" ollaan jäljellä. Heikot sortuu, jätkät porskuttaa. Luonnon valintaa. Survivors tai BB ihan oikeessa elämässä. Itseironisesti, ruskein kieli voittaa, aina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      348
      4422
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      143
      2490
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2116
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      144
      1646
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      43
      1180
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1177
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      32
      1126
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1061
    9. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      140
      1013
    10. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      345
      1005
    Aihe