Voi tätä maailmanmenoa . . .
Mitäs tapahtuu, jos olen vuorotteluvapaalla ja koko yrityksen henkilökunta lomautetaan ? Joudunko oman osani lusimaan sen jälkeen kun tulen töihin takaisin ---> eli takaisin kotiin lomalle ! Vai voisiko käydä niin "onnellisesti", että lomautus ei minua koske, koska en ole töissä . . .?
Toinen asia tietenkin on se, että lomautuskorvaus on suurempi kuin vuorotteluvapaakorvaus eli lomautetut saavat suurempaa korvausta kuin minä !!
entäs jos
lomautetaan
2
3123
Vastaukset 2
- Se menee
Jos olet vuorotteluvapaalla lomautuksen kestäessä, niin olet, eikä lomautus sinua koske. Ja saat edelleen sen vuorotteluvapaakorvauksen ja lomautetut saavat sitä suurempaa ansiosidonnaista. Näin se menee.
- hyvä tuuri
Silloin lomautetaan sinun vuorotteluvapaaan sijainen, joka on töissä sinun tilalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1641673Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1501278Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset217922- 71867
- 55766
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63737- 46725
- 88676
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt197629- 52592