Moi, olen 17 vuotias nuori jolla on oikea kipes iha !?#!kipeä, särkee iha koko aika enkä voi koskea siihen koska sillo tulee kauheet kivut. oireet alkoivat toissapäivänä ajattelin eka kysyä täältä ennekun lähen lääkäriin ei oikeen kantti kestä viel sinne asti mennä. Eli tietäisikö joku et mistä tämä voisi johtua?. taustatietoa: olin viimeviikon maanantaina leikkauksessa(oikea polvi) luuta otettii kyljestä(oikea) ja minulla oli katedri(en ole varma miten oikeesti kirjoitetaan) eli semmone ettei tartte vessaa mennä kusi valuu suoraa pussiin.
Oikea kives kipeänä.
Apuvaa
51375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Huomasin just vähäaikaa sitten että oikea kives on turvonnut melkein 2 kertaa isommaks kuin vasen kives.
Intiimi alue,mutta silti luonnollinen asia.
Älä jää oottelleen.
vasen kives pari vuotta sitten puolta suuremmaksi eikä siinä tuntunut alkukohtaa juuressa, vaan kaikki oli yhtä jöötiä sisälle asti.Tuo johtui nivustyrästä, joka on rauhoittunut itsestään.
Hyväku tuli tommone commentti tää tuntuu just tommoselt mitä kuvailit vois nyt kattoo täs pari päivää etee päi koska kipu katos yhtäkkiä mut silti se on viel turvonnu ja ei laskeudu alas (vasen laskeutuu) aika omituista mut en usko et on mitää vakavaa koska meni se ihme letkuki sielt kivesten seasta nii se voi jotai vaikuttaa asiaa.
kävin lääkärissä nii tulehdus siel oli sain Doximycin 100mg tulehdus lääkettä,Ibuxin 600mg ja tämmöse Xylocain 2% puuduttavaa geelia jossai ihme ruiskus. jos jollain on samanlaisia kipuja menkää lääkärii ja jos löytyy tulehdus pyytäkää sit lopuks viel jotai Xylocainin tapasta