Jasper oy??

kemikaali-ali

Moi

Tiedustelisin minkälainen työnantaja on Jasper Oy?

onko kokemuksia??

15

5280

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • piirikin

      etelän päässä ukot vaihtuu

      • Anonyymi00017

        Niin näyttää vaihtuvan. Joka vuosi eri ukko pyörii täällä.


    • kokemusta on

      Älkää ikinä menkö pelkkää kusetusta kaikki mitä lupaa.

      • Eikö enää muuta

        Tämmöinen vastaus alkaa olla vakioviesti lähes kaikista työpaikoista, jotka hakevat tekijöitä. Miksi?


      • Epäilen
        Eikö enää muuta kirjoitti:

        Tämmöinen vastaus alkaa olla vakioviesti lähes kaikista työpaikoista, jotka hakevat tekijöitä. Miksi?

        Eiköhän se kerro yrityksestä paljon ja sen tavasta kohdella työntekijöitä jos se on pieni kokoinen ja hakevat kokoajan uusia työntekijöitä, koska vaihtuvuus on niin suuri ettei ihmiset pysy vuotta pidempää edes siellä töissä.


    • Varokaa paikkaa

      Hakee työntekijöitä, eikä ilmoita hakijalle hakujen jälkeen mitään!

    • Jussi Lindgren

      Yrityksessämme on 20 proviisopalkkaista myyjää, joista suuri osa on ollut vakituisessa työsuhteessa yli 10 vuotta. Keskimääräisen työsuhteen kesto
      n. 8 vuotta, joka on poikkeuksellisen pitkä proviisiopalkkaiselle myyntimiehelle.
      Heikot myyjät poistuvat luonnollisen poistuman kautta koska eivät pärjää...
      Lisätietoja aiheesta antaa:

      Jasper Oy
      Jussi Lindgren
      Myyntipäällikkö

    • pete360

      kovat jätkät pärjää ja tienaa hyvin...

    • Haku päällä

      Mihin toinen myyntipäällikkö hävisi?

    • peeppo

      Sai ylennyksen.

    • Hezsu

      Hienoa :)

      • Roberlo

        Tiedän Jasper Oy:n olevan erinomainen työnantaja.Arvostaa työntekijää ja Varma toimittaja ja pitävät sanansa.Olen ollut asiakkaana jo yli 10v Sama edusta ollut hommissa koko sen ajan.Kouluttavat edustajia ja siksi osaavat asijansa.Ainakin pohjoisessa homma toimii...


    • Volvonvolvot

      Täysi huijari!

    • Anonyymi00013

      Kaikki jasperin tuotteet ihan hiton kalliit. Eikä edes hyviä. Kilpailijoilla vähintään yhtä hyviä ja monesti parempia. Suurin osa myyjistä elää kuulemma pelkillä kilometrikorvauksilla ja päivärahoilla koska kauppa ei käy tai tuotteista ei saa tarpeeksi provisiota. Myyjän pohjapalkka on kuulemma noin tonni. Kilpailija wurth vie markkinaosuutta koko Suomessa.
      Alepan kassakin ilmeisesti saa palkkaa jasperin myyjää enemmän jos verottomia korvauksia ei lasketa.
      Esim Milwaukee myynnistä myyjä saa noin 5% ennen veroja. Aika monta konetta pitää myydä että pääsee palkoille. Varsinkin kun jasperin hinta on alvin verran kalliimpi kuin muilla. Ja asiakkaillahan on jo koneet ja työkalut mitä tarvitaan. Kemikaaleista myyjä saa ilmeisesti noin 15-20%. Mutta ennen sitä pitää myydä ihan hitosti ennenkuin provisiota edes saa. Joku myyntiraja siis pitää saavuttaa ennenkuin edes saa edes palkkaa. Ja sitten myydään asiakkaille väkisin koska muuten ei tienaa. Tämän takia on helppo tilata wurtiltä. Sieltä ei kukaan ole väkisin myynyt mitään.
      Luulenpa , että Jasper Oy menee myyntiin pian. Omistajat ovat jo kuulemma eläkkeellä tai siirtymässä eläkkeelle. Nämä tiedot kuultu suoraan salon seudun edustajalta. Joka muuten on jo neljäs lyhyen ajan sisällä.

    • Anonyymi00018

      Kertoo ENTINEN myyntimies...

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      167
      2614
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      94
      2448
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      76
      2066
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      138
      1962
    5. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      110
      1848
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      105
      1587
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1574
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      47
      1488
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      81
      1224
    10. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1221
    Aihe