http://www.iltalehti.fi/uutiset/200903039182226_uu.shtml
Suomalaiset konserttijärjestäjät voisivat harkita keikkalippujen arpomista niistä kiinnostuneiden kesken.
Kun ei nuo myynnit ikinä tunnu onnistuvan, niin arvonta takaisi edes sen, että suurin osa lipuista ei ajaudu trokarien käsiin.
Liput arvontaan vaan!
5
455
Vastaukset
pitääks tänne rahaa kaikiia pellejä.Epäjumalien
palvonnasta on kyse.Ihmisparat on ihan hukassa- ei ikinä
tunnu onnistuvan ? Suurimmassa osassa konserteista lipunmyynti on onnistunut hyvin ja isoillekin keikoille. Se, että matonnan keikan lipunmyynti on takkuillut, ei vielä meinaa että se olisi yleistä.
- sdfsdfsdfafd
trokaaminen on yleistä ja sitä on kaikilla keikoilla, joita voidaan pitää varmasti loppuunmyytävinä. Tehokkain keino olisi toimittaa liput vähän ennen keikan alkua sekä myös se, että lippuihin painetaan ostajan nimi, mikä todennetaan sisäänmentäessä. Mikäli ostajalle tulisi este, esim. lippupalvelu voisi lunastaa lipun takaisin ja myydä sen seuraavalle haluajalle.
- tuo ole
sdfsdfsdfafd kirjoitti:
trokaaminen on yleistä ja sitä on kaikilla keikoilla, joita voidaan pitää varmasti loppuunmyytävinä. Tehokkain keino olisi toimittaa liput vähän ennen keikan alkua sekä myös se, että lippuihin painetaan ostajan nimi, mikä todennetaan sisäänmentäessä. Mikäli ostajalle tulisi este, esim. lippupalvelu voisi lunastaa lipun takaisin ja myydä sen seuraavalle haluajalle.
sama asia kuin arpominen, vai onko ? Toisaalta kyllä on parempi että liput tulee ajoissa, jos sattuu jotain ettei pääsekään (sairastuminen jne.), niin voi vaikka myydä liput, ettei mene hukkaan. Ja omaa tyhmyyttään ihmiset trokareilta ostaa, kun on niitäkin muutamia päiviä ennen keikkaa saatavilla joilla on tullut este ja myyvät ihan normaaliin hintaan. Itse en ostaisi trokarilta lippuja koskaan, sellaista pakkoa ei ole kenelläkään. Mutta niin kauan kuin tyhmät ostaa, niin me muut, jotka ostettaisiin omaan käyttöön, voidaan jäädä ilmankin lippuja. Eli ÄLKÄÄ OSTAKO TROKAREILTA, jääköön nuolemaan näppejään.
sitä se on se kamppailu markkinataloutta vastaan. Ei osteta niiltä trokariilta. Jäädään ennemmin pois konsertista enneku maksetaan niile joppariille liikaa. Kuluttajan käyttäytyminen ne trokarien markkinat on avannu, ei lippupalvelun käytännöt. Potut pottuina joppareille. Olis se komiaa ku pitääs jopparin myydä lippuja - katteella ettei ne jäisi käteen,..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle984622Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493162Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle852909- 791667
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411470450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1021264- 15997
Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?
En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan40911Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah25900- 184884