...mahdottomasta ihastuksesta työkaveriin, siis naiseen :). Hän vanhempi,varattu jne.. Kertokaa _kokemuksesta_ millä tunteistaan pääsee eroon.. ei viitsisi millään pilata (työ)kaveruutta tälläisellä..
Millä eroon...
Yks...vaan...
1559
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Rakasta, kärsi ja unhoita? En ole ainakaan tähän mennessä parempaa reseptiä keksinyt ... koeta olla ajattelematta liikaa, keskity muuhun parhaasi mukaan. Jos olet vapaa, mene ihmisten ilmoille, koeta tavata uusia mielenkiintoisia ihmisiä. Jos varattu, koita keksiä kivaa vaimon kanssa.
Itse vähän samassa veneessä, työpaikalla söpö, symppis, mielenkiintoinen ja 12 vuotta nuorempi mies. Vapaa kuin minäkin, mutta ... onneksi ei vielä sentään häiritse työntekoa, pikku vilkuilua vain. Pysyiski tämmöisenä harmittomana silmän ja mielen ilona, mahdoton kun on tää juttu..