Scudo venttiilinsäätö

Scudo 1.9D. Oletteko joutuneet säädättämään venttiilejä? Tässähän joutuu irottamaan nokka-akselin.. Jos olette, paljonko oli ajettu ja mitä maksoi?

Hankin äskettäin scudon ja käynnistyy huonosti kylmänä.Lämpimänä ok. Itse epäilen hehkuja mutta eräs asiantuntija väläytti että venttiilit olis säädettävä?
3698
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mutta kyllä ne on hehkut....kun kyse on tiisselistä.

että silleen

Äänestä
  • Muka vaikuttaisi noin paljon eri tavalla kylmänä kuin kuumana.Vaihda(ta)ne hehkutulpat,ja kerralla kaikki.On muuten paljon työtä mutta ei mitenkään ylivoimaisen vaikeaa.Omalla on nyt ajettu 180th,hehkut vaihdettu ja lähtee taas kuin palmun alta.

    Äänestä

Jep, auto kunnossa. Hehkut uusiksi ja myös venttiilien säätö (paloilla)

Hehkuja mykkänä ja imuventiilit säädön tarpeessa.
Meni autoliikkeen piikkiin ;-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostattelija kirjoitti:

Scudo 1.9D. Oletteko joutuneet säädättämään venttiilejä? Tässähän joutuu irottamaan nokka-akselin.. Jos olette, paljonko oli ajettu ja mitä maksoi?

Hankin äskettäin scudon ja käynnistyy huonosti kylmänä.Lämpimänä ok. Itse epäilen hehkuja mutta eräs asiantuntija väläytti että venttiilit olis säädettävä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu