Kuka tietää???????

Danny on laulanut sen, kuusamo kappaleen ja se on käännösbiisi. Alkuperäinen on Africa. Kuka sen laulaa? Kiitos sinulle, joka tiedät jotain.
5485
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Joe Dassin coveroi Albatrosin alkuperäistä Africa-biisiä monella kielellä.

    Biisi on muuten Toto Cutugnon sävellys ja hän oli mukana myös tuossa Albatros bändissä.

    Äänestä

  • Nimby2 kirjoitti:

    Joe Dassin coveroi Albatrosin alkuperäistä Africa-biisiä monella kielellä.

    Biisi on muuten Toto Cutugnon sävellys ja hän oli mukana myös tuossa Albatros bändissä.

    http://www.youtube.com/watch?v=FztEmYew3PY

    Äänestä

Sori toi linkki ei toimi. Mutta siellä puhuttiin Exodus nimisestä bändistä joka toimi Ariola levymerkillä googlaa noita niin pääset eteenpäin : )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuusamo- -africa ... kirjoitti:

Danny on laulanut sen, kuusamo kappaleen ja se on käännösbiisi. Alkuperäinen on Africa. Kuka sen laulaa? Kiitos sinulle, joka tiedät jotain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu