Kuulin HB:n musiikkia sattumalta ja se räjäytti tajuntani kerralla. Johanna Aaltonen on ihan sairaan hyvä laulaja ja muutenkin HB:n musiikki on mieleeni. Empä ole ennen gospelia kuunnellut, vaan HB:n musiikkia oli vaikea vastustaa. Edelleenkään en ole kovin uskonnollinen, mutta uskonnolliset asiat ovat ruvenneet kiinnostamaan enemmän.
-HB- sika huippu bändi
3
693
Vastaukset
- EX-FANI
Itsekin törmäsin aikanaan HB:n musiikkiin sattumalta, kun ostin ikäänkuin heräteostoksena heidän debyyttialbuminsa. Enne-albumista tykkäsin, se oli aivan loistava kokonaisuus, mutta tämän uuden levyn kanssa tuli itselle paha pettymys. En tiedä mitä siinä on oikein lähdetty hakemaan, ihmeen koukeroisia kappaleita, eikä mielestäni Johannan äänikään tahdo enää oikein riittää, niin hyvä kuin se onkin. Sanoitukset ovat uudellakin levyllä ihan ok.
- ja toivoisin lisää sellaista
Johannan lauluääni on parhaimmillaan hiljaisilla osuuksilla, jolloin hänen vibraatto pääsee oikeuksiinsa. Uusikin levy on huippu, mutta toivoisin, että HB jatkaa enne-levyltä tutulla linjalla.
- Sofina
ja toivoisin lisää sellaista kirjoitti:
Johannan lauluääni on parhaimmillaan hiljaisilla osuuksilla, jolloin hänen vibraatto pääsee oikeuksiinsa. Uusikin levy on huippu, mutta toivoisin, että HB jatkaa enne-levyltä tutulla linjalla.
hb on kyllä ihan huippu hyvä bändi,sanat niin suoria ja mä tykkään siks siitä..:) Ollaan seurakunnassa tyttöjen kanssa tehty hb:n uusimman levyn piikki lihassa kappaleeseen draama! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751191
- 741184
- 481064
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041018- 51985
- 34747
- 49714
- 54646
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39642Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118577