Siis sellainen, jonka saa joka marketista ja kiinnitetään rattiin.
Estääkö oikeasti auton varastamisen?
Ainakin varmaan hidastaa, mutta onko luotettava?
Estääkö oikeasti auton varastamisen?
Ainakin varmaan hidastaa, mutta onko luotettava?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mielummin toisenauton,kun alkaa sirkkelöimään sitä sillä laadukas systeemi kestää timantti laikalla vetäen noin 2 minuuttia
Pimeässä pihassamme varas kerkesi tunkeutua jo Hondan sisään, mutta jätti homman näihin esteisiin. ( Autossa oli sekä rattitanko että poljin-rattilukko).
Varasta ilmeisesti vi--tti tällainen omistajan mulkkumaisuus, koska katkaisi tahallaan tiirikan oven lukkopesään lähtiessään.
Nuo autovarkaat pitävät silmällä ja painavat muistiin sopivia kohdeautoja, joka sitten tarpeen tullen käydään hakemassa.
Jos taitava varas haluaa auton viedä marketin rattilukko ei häntä estä, vain hidastaa. Mutta kyllä rattilukkoa kannattaa käyttää, ns. amatöörivarkaat ottavat mieluummin auton jossa ei ole rattilukkoa, se on hidaste ja kasvattaa riskiä jäädä kiinni. Eli osta pois!
kaikille asiallisista vastauksista. Lukko on jo ratissa. Edullinen oli, että jos edes yhden varkaan väärät aikeet estää, niin on hintansa haukkunut.
Multa lähti aikoinaan 323f mallin mazda jossa oli ihan kunnon rattilukko, no auto löyty osittain purettuna parin päivän päästä ja rattilukko oli pilkottu näytösluontoisesti 4palaan vaikka kertakin olis riittänny.