tapailu-> seurustelu

Missä vaiheessa voidaan rueta puhumaan seurustelusta, eli milloin kannattaa asia nostaa pöydälle. Etten vain pelota naista karkuun puhumalla seurustelusta liian aikaisessa vaiheessa. Mitä kriteerejä näette tarpeellisiksi että voidaan puhua seurustelusta tapaamisien lukumäärä jne vai mikä.
21801
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tapauskohtaista. Viikeistään silloin kun on paneskeltu kaksi kertaa voi kysyä, että seurustellaanko. Yleensä jo ennen paneskelua.Katseletko raksu

Äänestä
  • Että miehen pitää ensin "koeajaa" nainen ja sen perusteella päättää, että miten jatko menee?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämättömillä kirjoitti:

Missä vaiheessa voidaan rueta puhumaan seurustelusta, eli milloin kannattaa asia nostaa pöydälle. Etten vain pelota naista karkuun puhumalla seurustelusta liian aikaisessa vaiheessa. Mitä kriteerejä näette tarpeellisiksi että voidaan puhua seurustelusta tapaamisien lukumäärä jne vai mikä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu