kertokaas nyt naiset rehellisesti kumpi on miehessä tärkeämpi luonne vai ulkonäkö..? kiitos vastauksista..
kertokaas
pohjaanpoika
10704
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tota et voi kysyä tosissasi. Luonne tietysti on tärkeämpi.
Tää toimii kumpaankin sukupuoleen.
Eli luonne on aina tärkeämpi, mutta jos se ulkonäkö ei täsmää niin sä et ikinä pääse esittelemään sitä sun luonnettas.
Joten eka sulla pitää olla ulkonäkö kohillaan jotta pääse tekemään tuttavuutta ja näyttämään millainen sun luonne on.
Ei ihmiset voi lukea sun ajatuksia ja tietää heti ensisilmäyksella millainen luonne sulla on.
Täydellinen vastaus.
moni ihminen on sellainen,että esim baarissa tuomitaan joku tuntematon ihminen heti ulkonäön perusteella,eikä anneta välttämättä edes mahdollisuutta tutustua ja tehdä vaikutusta.
moni nainen varmasti kiistää tämän mutta kyllä se niin vaan menee että jos tumma,pitkä,lihaksikas mies lähestyy naista baarissa niin 99 naista sadasta hymyilee ja on otettu,juttelee tämän miesjumalan kanssa riippumatta siitä millanen luonne on,tämä on todettu monesti..
kun taas sisäisesti kaunis,kohtelias,kiltti fiksu mies lähestyy naista niin nainen tällaisen"nössön,kiltin" miehen lähestyessä valmistautuu jo sanomaan ei.siis pelkän ulkonäön perusteella,eikä anna mahdollisuutta edes tutustua.
tähän voi tulla monta vastaväitettä mutta näitä tapauksia olen kaveripiiristäni todennut lukuisia.
ja tämä teoria pätee siis erityisesti nuoriin kaupunkilaistyttöihin.
ehdottomasti LUONNE.
Ulkoinen komeus/kauneus "häviää" ihmisestä, jos luonne osoittautuukin huonoksi.
Sitä näkee ihmisen sitten kuin toisin silmin, eikä komeudellakaan ole silloin enää merkitystä!!!
Tottakai luonteeseen lopulta rakastutaan, mutta on naivia väittää ettei ulkonäöllä olisi mitään merkitystä... Itse jos näen jonkun äijän, jota pidän ulkonäöltään turn offina, en todellakaan ensimmäisenä ajattele: "ehkäpä hänellä on ihana luonne, menenpä tutustumaan"... Eli kyllä se ulkonäkö ensimmäisenä sytyttää kiinnostuksen. Mutta makuja on monia joten ei tästä pidä lannistua :).
Itse kirjoittelin netissä miehen kanssa monta vuotta ja ihastuin hänen luonteeseen, vaikken tiennyt miltä hän näytti. Kun lopulta näin hänen kuvansa, hän paljastui mukavan näköiseksi mieheksi. Olin ajatellut että mikähän mörkö sieltä paljastuu :). Mutta vaikka hän olisikin ollut ei-niin-hyvännäköinen, se ei olisi vaikuttanut suuntaan tai toiseen, sillä olin jo niin ihastunut häneen.
Eli ulkonäöllä on merkitystä, mutta riippuu tapauksesta kuinka iso merkitys sillä lopulta on...
Molemmat. Ei tarvitse olla kiiltokuvapoika tms. vaan sen näköinen, että sitä miestä haluaa pussata. Ei siis mitkään ohuet huulet. Suu ja silmät ratkaisee pärstäkertoimessa. Okei...no kuvaan ei sovi ihan minkälainen hyppyrinenä kuitenkaan....Ulkonäöllisesti koko olemus. Puhdas hyvälle tuoksuva Mies. Luonteeltaan ei saa olla mikään narsisti. Miehinen Mies mutta ei myöskään sovinisti.
antelias luonne.
Luonne on se mikä ratkaisee, sillä vaikka mies on hyvännäköinen, mutta luonteeltaan inhottava, ei ulkonäkö enää merkitse mitään.
Luonne tietenkin!!Tosin jos ulkonäkösi ei jotakuinkin inhimillinen et ainakaan baarissa päse sitä luonnettasi esittelemään.
Vaan kuinkas ne naiset joutuvat sitten näiden narsistien, psykopaattien ja vaimonhakkaajien kanssa parisuhteeseen, jos kerran se luonne on niin kovin tärkeä?