ihan päin helevettiä?
Kuka s aatana on sössänny
Motonetin sivut
9652
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
samoin kaverilla ,kun juuri tilattiin osia.Sulla omassa koneessa vikaa.
on sössänny ne: se yrittää vetytyä noin vastuustansa.
Kieltämättä taas sellainen uudistus, joka ei ole käytettävyyttä juurikaan parantanut. Pitkä miinus, siitä ettei tuotteita ole vieläkään saatu aakkosjärjestykseen. Nopeuttaisi varaosien löytämistä huomattavasti.
Iso plussa sen sijaan toimivasta tekstiversiosta. Ei tarvitse vanhalla koneella hitaankaan yhteyden päässä odotella sivujen latautumista.
tumpeloita jos ette osaa käyttää uutta motonetin sivua!!!
parempi.
Jos ihan viitsisit koittaa sitä sivustoa eri selaimilla niin huomaisit, ettei se toimi kaikilla selaimilla oikein. Ovat koodanneet uuden sivuston toimivaan vain lähinnä Internet Explorerilla - muilla selaimilla tulee ongelmia tietyillä sivuilla kun on ollut amatööri taas vauhdissa.
Päivityksen aikana pyhänä toimi paremmin, nyt ei toimi ollenkaan.Huonompaa työtä saa etsiä.
tuntee abouttia rallaa varttitunnin itsensä tervaan juuttuneeksi täiski ja sitten varttitunnin päästä, kun klikkaa uudestaan, juuttuu taas tervaan täit ja kaikki varaosatkin. Eihän se tekstiversiokaan tule alta puolen tunnin sieltä. Kuka tuollaista sovellusta ostaa? Sen kyllä tajuaa, että joku sellaisen ohjelmoi, mutta että joku menee ja ostaa? Nyt varmasti notkahtaa motonetin osamyynti, mutta toisaalta voihan sinne tiskille mennä jonottamaan ja tuurilla saa, jos on saadakseen taikka sitten ei. Mulla on IE7 ja kova tarve sattuville, sattuvanhintaisille osille. T: AP
huono uudistus. Jälleen erinomainen esimerkki miten ulkoasukikkailu on päässyt käytettävyyden edelle. Nyt voisi sanoa että edellinen ulkoasu oli neuvostoliittolaisen karu mutta toimikin niin hyvin kuin kymmenen kilon leka vain voi toimia.
Operalla tulee kyllä äkkiä ahdistus kun noita sivuja selaa. Varaosalistaa rullatessa alkaa kesken kaiken latailemaan lisää rivejä! Ja sillä välin rullaaminen ei toimikaan. Tämä ei johdu siitä että Opera olisi huono selain, vaan siitä että sivut on tehty ajatellen standardeille haistattavaa IE:tä. Tekstiversiokin on ainakin tällä hetkellä naurettava, kun ei ole edes aakkosjärjestykseen asioita saatu.
Toivottavasti saavat paljon vihaista palautetta ja älyävät muuttaa toimivampaan suuntaan.