Etin Helsingin seudulta semmosta talvitakkia minkä oon kaduilla nähny muilla ihmisillä. oon ettiny sitä kauan ja kiertäny kauppoja mut en löydä. Takki on musta, hieman normaali takkia pidempi. aivan suora linja, iso huppu, mahdollinen karvareunus. En siis etsi villakangastakkia vaan semmosta talvitakkia. Miehillä on vähän samantyyppisiä takkeja .. ku se mitä etsin. osaisko joku neuvoa mistä semmosen saisin? Olen ehkä myöhässä mutta jos jostain löytyis.. ees vinkkiä mistä päin niitä löytyy..? toivottavasti joku osaa auttaa! oon nähny muutamia takkeja helsingissä
talvitakki?
hanm
4375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tän tyyppinen takki http://www.firmalahja.fi/productimages/77b9275d9294f943a76d11376da6452f_thumb.jpg
Tätä luultavasti haet takaa?
http://www.billedbladet.dk/Stilfinderen/Mode/2008/12/Marys vinterjakke.aspx
http://www.gear-up.com/galleryshow.php?gid=443
Just tommonen! hei jes kiitti, ekaa linkkii en saanu auki mut tokan sain ja just tommosta! tuo on varmaan et pitää tilata se tuolta saitilta? aika kovat on mun stereotypiat netistä tilaamiseen .. damn. Mut näit ei saa siis mistää suomesta (kauppaan kävelemällä) ostettua? tiiätkö?
Ainakin Stockmannilla noita Canadian Goosen takkeja löytyy, tai ainakin kuukausi sitten niitä näkyi siellä kun kävin siellä. Omani ostanut sieltä 2 vuotta sitten. En sitten tiedä onko siellä noita sinun haluamia malleja, mutta ainakin kyseistä merkkiä löytyy!
Näyttää kyseistä merkkiä löytyvän myös partioaitasta, mutta siellä ei kyllä näy tuota sinun haluumaa mallia: http://www.partioaitta.fi/index.php?cPath=1_2_311