Tuossa kun noita naisten ihanteita katselee trffisivulla ,on tullut laitettua merkille ettei tälläisellle 1,70m miehelle ole mitään käyttöa.Suurin osa naisista hakee 175-180cm miestä,vaikka kuika pieni nainen on kyseessä.Liekkö pitkä mies seksikaäs ja mulkku pitempi,vai käveleekö vastaantuliat lyhynen miehen yli.
Metri heikki
8
844
Vastaukset
- Ei kelpaa isot köntykset
Tää on mun mielipide. Isot miehet on honkkeleita ja hitaita vätyksiä. Lyhkäsemmät miehet on parempia työntekijöitäkin. Katselkaa vaikka työpaikoillakin.
179 senttisenä olen sitä mieltä että kaikki naiset hakevat 180-185cm miestä.
- 190...
Ei ne naisetkaan tiedä mitä ne hakevat minusta ne hakevat 175-185 pitkiä t: 190
- viivivaavi
Itse olen 176cm pitkä tyttönen ja oma mieheni on suunnilleen pituisesi. =D
- vähän toista metriä
Tuossa lukihariön vallitessa,ynnäsin treffipuolen vaatimuksia, yli 90% naisista kaipaa yli 175cm pitkää miestä.
- FrozenCorpse
Pituudella ei ole väliä, kunhan on jotain 160-190cm välistä.
- vatsaaja
Äh, ei väliä. Tiedän monia ihania sinun mittaisiasi miehiä! Kasvot ja luonne ym. paljon tärkeämpiä.
- Vielä lyhyempi
No voi helskutti, ethän sitä lyhyestä mitään tiedä! Itse olen 160-senttinen mies, niin että ole vaan onnellinen kun olet edes noinkin normaaleissa mitoissa, voisi olla asiat paljon huonomminkin. Sinulla sentään on toivoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063250Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391640Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus961488- 921399
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601276Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121198Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231029Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.52855