Tampereen Carlos

Olisko kommentteja Tampereen Don Carlos-produktiosta? Kannattaako mennä katsomaan? Taitaa vielä pari näytöstä olla jäljellä. Solisteja ainakin on lehdissä kehuttu.
4373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Don Carlos on aivan mahtava ooppera. Jos olisi mahdollisuus, menisin sinne heti. Esiintyjätkin hyviä.Ryhänen:)

Äänestä
  • Filip II fantastinen, Elisabet nuori kauniskin, Rodrigo ehkä parasta antia, Eboli hyvä, suurinkvisiittori vaisu, Don Carlos vähän reppana. Lavasteet yksinkertaiset puvustus liian modernia, vinttikoirat ???. Hinta laatusuhde siinä ja siinä.

    Äänestä

  • kävin siellä minäkin kirjoitti:

    Filip II fantastinen, Elisabet nuori kauniskin, Rodrigo ehkä parasta antia, Eboli hyvä, suurinkvisiittori vaisu, Don Carlos vähän reppana. Lavasteet yksinkertaiset puvustus liian modernia, vinttikoirat ???. Hinta laatusuhde siinä ja siinä.

    Lavastus ja näyttämökuvat pelkistettyjä mutta kertakaikkisen upeita! Laulajat hyviä. Ryhänen aivan uskomattoman kovassa vedossa. Ohjaus ehkä vähän turhan staattinen. Kaikenkaikkiaan hieno kokemus.

    Äänestä

Kannattaa, jos et ole jo käynyt - vielä on 18.3. esitys jäljellä. Ryhänen ja Hakala olivat mainiossa vedossa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Siru kirjoitti:

Olisko kommentteja Tampereen Don Carlos-produktiosta? Kannattaako mennä katsomaan? Taitaa vielä pari näytöstä olla jäljellä. Solisteja ainakin on lehdissä kehuttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu