http://www.iltalehti.fi/helsinki/200903119228345_hi.shtml
Tässä seuraa jakoa lol
http://www.iltalehti.fi/helsinki/200903129232481_hi.shtml
että
3
218
Vastaukset
toki pitää helsingin jokainen maahanmuuttaja syyllistää.
olet ehkä joskus kuullut että suomalaisetkin on tehneet ulkomailla rikoksia, kuuluisko niissä maissa syyllistää kaikki suomalaiset????- almasty
Monikultturi pellet mitä huvittaa niin Afrikan sarvesta tullut porukka olisi syytä lähettää sinne viimeistä myöten takaisin.Mitä muuta voi odottaa sellaisilta tyypeiltä jotka tulevat maasta jossa merirosvous on peräti arvostettu elinkeino.Ei suostuta työskentelemään valkoiselle miehelle koska silloin menettäisi yhteisössään kasvonsa.Kuinka moni oikeasti apua tarvitseva Somali saa kasaan 5000-10000 euroa maksaakseen ihmissalakuljettajille maassa jossa keskiverto meikäläisen päiväpalkka on kuukauden tienesti.Jo se kertoo että kysessä on kovan luokan kriminaali.
Ne Somalit joita ryysäsi Suomeen 90-luvun alussa olivat opiskelijoita neukkuyliopistoista jotka silloinen Neuvostoliitto potkaisi pihalle maiden diplomaatti suhteiden katkettua.Ja yleensäkin se porukka taitaa koostua enimmäkseen sotarikollisista ja muusta eliitistä joiden pitäsi olla vastaamassa rikoksistaan eikä elää Suomessa valtion kustannuksella.
Olen tavannut muista kansallisuusryhmistä paljon ihan fiksuja ja ahkeria maahanmuuttajia jotka osaavat elää maassa maan tavalla ja ehkä Somaleista se nuorempi joukko
joka on ollut aivan pieniä maahan tullessaan tai syntynyt tällä maaperällä osaa käyttäytyä mutta yleensä en ole heistä mitään positiivista signaalia saanut.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501469
- 104911
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15573ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40504Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m155471Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..37453- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402