Eli sanokaas te naiset joilla on profiili tuolla s24 deittiosiossa ilman kuvaa, että paljonko te saatte yhteydenottoja päivässä/viikossa? Kuvalliset naiset varmasti saavat todella paljon mutta tuleeko teille kuvattomille myös kymmenittäin viestejä päivässä.
Itse vain en ikinä ole tykännyt tuosta "kilpailemisesta" ja siksi mietin, että jos myös te kuvattomat naiset saatte kauheasti viestejä niin en sitten itse jaksa alkaa myös raapustamaan mitään. Jotenkin turhauttavaa vaan olla se yksi sadasta joka päivässä laittaa niitä yhteydenottoja, siinä vaan joutuu erottumaan niin paljon joukosta jos haluaa omata minkäänlaisia mahdollisuuksia.
Jos voisitte myös sanoa ikänne siinä samassa niin osaisin katsoa vähän omaan ikäluokkaani osuvien naisten määrät. :)
Kuinka monta viestiä
17
1784
Vastaukset
- ikäisä?
Ajattelinkin, kun et itse mainitse ikääsi, että mikäköhän gallup tämä on.
Olen itse 41, ja kuvattomaan ilmoitukseeni tulee noin 5 vastausta viikossa.
Olisi kiva tietää, että minkä ikäinen itse olet, ja minkä ikäisten naisten huomiosta yrität kilpailla! - M C
Eipä nuita viestejä sen kummemmin tule, tosin, profiilikin vasemmalla kädellä ohimennen hutaistu, joten jos ei sitä ymmärrä huumorilla katsoa, niin ei ihme, ettei viestejä tule. :)
Toisille tulee enemmän, toisille vähemmän, itse en edes ihan niin vakavamielisesti sitä profiilia siellä pidä, mutten pidä myöskään huonona, vaikka sen kautta ihmisiin tutustuisinkin. Kaipa se on hyvin paljon siitä kiinni, miten sanansa on asetellut ja kuinka tarkkaan jokaikisen sanamuodon miettinyt. - noo...
En nyt tiedä olenko oikea henkilö edes vastaamaan...Laitoin just ihan vaan testimielessä profiilin, ehkä siksi että katson onko siellä yhtään tervejärkistä tyyppiä, vaikka vaan noin keskustelukaveriksi.
Katsojia on ollut, mutta ei yhteydenottoja. Siis saldona eka päivästä. =)
Selitysosio profiilin tekemiselle:
Seuraa toki löytyis livenä, mutta ei ehkä juuri nyt kiinnosta se touhu taas vähään aikaan.
Jotain kontaktia ehkä näköjään olen hakemassa silti.
Profiili on ehkä luotaan työntävä, sekin varmaan ihan tarkoituksella. Vaikutan kusipäältä, mutta kun on tottunut saamaan mitä haluaa, niin ei vaan voi mitään, karsiutuu heikkohermoisimmat ainakin heti pois. :) :)
En roiku missään vimosessa oljenkorressa :)
Seku vaan testailen...
Ja turha alkaa heittää läppää tästä seikasta.
Tää on demokratiaa... ;)
Terkuin, 41 v. - ei tungosta
Ei todellakaan ole tungosta viestien suhteen.0-3 viestiä/viikko. Onneksi ei elämä pyöri pelkästään treffipalstan varassa,mutta mukava lisä sosiaalisen elämän alueella.Pakko suhtautua jonkin asteisella huumorilla koko touhuun.
56-v nainen - 44vee
ja siltikin viestejä tulee noin 6-7 viikossa
- Trabant_Man
Kyllä se on aina yksi nainen / väh 100haisevaa kikulia;o);o) eli koeta olla se onnellinen muna joka saa märän mirrin;o);o)
- eräs tuolta palstalta
Mulla on profiili tuolla ja olen jo löytänyt mitä olen hakenut,mutta sitten mulla on viestittelykavereita-ei toki sokkona vaan olen vaihtanut kuvia kaikkien kanssa joiden kanssa pidän yhteyttä.Turvallisuussyistä en laita yleiseen jakeluun kuvaani eli profiiliin.
Kuvattomana saan aika paljon viestejä ja he ovat suorastaan hullantuneet,jotka ovat saaneet kuvani;=)
Haluavat ehdottomasti pysyä mun kavereina,joten...
taidan olla aika hyvännäköinen ja haluttava.Olen kuullut vain myönteistä kommenttia kun ovat nähneet kuvani. Joskus tuntuu siltä että hukun niihin viesteihin.Yli 20 on laittanut minut suosikkeihin ja flirttejä tulee päivittäin semmoiset 3-4.Olen 39v ja varattu;=)- pipsa***
Varmaankin varattu nainen saa enemmän viestejä sellaisilta jotka hakevat vain seksiseuraa ja niitähän täällä riittää.
- aikuinen nainen
Kuvaton profiili ollut muutaman kuukauden ja yhteensä viestejä on ehkä 10. Ikää on melkein 50v.
- kuvaton
ja ikää päälle 20 & alle 30 v.
- NNNNNNNNNNNN43
ja 7-8 viestiä päivässä
- naurettavaa....
etkö saa kotona tarpeeksi huomiota, kun pitää varattuna treffeillä palstailla?
- NNNNNNNNNNNNNNNNNNN43
naurettavaa.... kirjoitti:
etkö saa kotona tarpeeksi huomiota, kun pitää varattuna treffeillä palstailla?
vastata väärään viestiin....en ole varattu vaan ihan eronnut ja vapailla markinoilla ollut jo toista vuotta. Tarkkuutta viestihin, jookos
- oli vähän aikaa,n43v
Alkuun tuli enemmän viestejä, ilmeisesti näiltä massa postittajilta. Joukossa paljon seksin ehdottelijoita. Oli kyllä yksi hyväkin, jonka kans olen vieläkin yhteydessä. Kun viikko oli kulunut, niin ei yhtään uutta yhteydenottoa. En panostanut profiilin tekoon kovin paljon ja se oli ihan tarkoituksellista, koska en välttämättä olisi ehtinyt keskittyä kaikkiin mahdollisiin yhteydenottoihin.
- ja syystä
- olen 52 v nainen, en voi työni vuoksi laittaa kuvaani..olen panostanut tekstiin. viestejä tulee muutamia, riippuen myös siitä, kuinka aktiivisesti laittaa vakkapa hakua ja käy klikkailemassa mielenkiintoisen näköisiä profiilitekstejä - aloitusteksi on tärkeä, ei pelkkä moikka tai heippa, samoin nimimerkki. Monille miehille ei kuva todellakaan ole eduksi. Naisten profiileihin en ole tutustunut.
- ap.
Näyttää aika yksipuoliselle. :)
Eli sanotaan näin, ollaan sellaset 15v mun haun yläpuolella. :)
Olisi ollut mukava kuulla muidenkin ikäryhmien naisten kokemuksista, 20v, 25v, 30v ja 35v naisten ääni jäi nyt kuulematta.- nixx
No mulla on useamman kerran kokemuksia nettimaailmasta. Kuvallisella profiililla vuosia sitten sain todella paljon yhteydenottoja. Nyt päätin siis olla kuvaton kun en halua härdelliä tässä asiassa -jotkut saattaa tykätä ylenpalttisesta huomiosta, mutta itse toivon enemmän aitoja tutustumisia kuin esim. flirttejä tai muita ehdotuksia. Ikähaarukka nyt on se 30-35, eli en tiedä miten paljon se jo vähentäisi viestejä vaikka olisi kuva.
Nyt profiili ollut viikon eetterissä ja 10 viestiä tullut. Lähes kaikki myös kuvattomia profiileja. MUTTA MUTTA miehet!
Jos jokainen ajattelee, että se saa kuitenkin viestejä muiltakin eikä viitsi panostaa... älkää olko niin epävarmoja itsestänne. Voi hyvänen aika! Ihmisten välille syntyy kiinnostus jos on riittävästi mistä se syntyisi. Itse olen löytänyt parikin miestä vakavampaan suhteeseen netin kautta ja molemmilla kerroilla kyllä heti ensimmäisestä viestistä lähtien ilmassa oli jotain erityistä. Ja viestissä sisältöä, josta sai aidosti sen kuvan että juuri minä kiinnostan.
Ärsyttävimpiä on selvät copy pastet, ja nolointa on, että itse tunnistan samat tyypit vaikka profiilit vaihtuisi... teksti ei ole muuttunut parissa vuodessa mihinkään... APUA! Jos yrittää kaikkia, ei voi onnistua. Jos miettii tarkemmin että kenen kanss haluaa tutustua, pitää myös panostaa sen mukaisesti. Varmasti tulee pakkeja -on minullekin tullut kun olen ottanut yhteyttä, mutta on edes yrittänyt aidosti.
Eli siinä vähän naisen näkökulmaa. Kyllä se helmi erottuu kymmenienkin viestien joukosta jos on erottuakseen. Ja profiilin sisälöllä on myös väliä, mutta sitä ei kannata toistaa sitten viestissä. Sekin antaa vähän hassun kuvan, jos siinä on kaikki mitä itsestään osaa kertoa.
Eli rohkeutta ottaa yhteyttä aitona itsenä jos tuntuu että olisi yhteistä sen toisen kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184251Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia5032360Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1421891- 771495
- 1591463
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.91284Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik34788- 106747
- 10741
- 27711