annatteko tukenne?

Kyllä kansa tietää

5

656

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikkea ei pidä niellä

      Ahtaajat saavat todellakin 100 % tukeni lakkoilulle!

      Työnantajan ehdotukset yt-neuvotteluissa ovat täysin järjettömiä! Vakituiset lomautuksille ja tilapäiset työntekijät tilalle! Lisäksi tilapäisten tulisi saada tehdä vapaasti ylitöitä lomautusten aikana.

      On hienoa, että nyky-yhteiskunnassa on vielä vahvoja liittoja jotka pitävät tavallisten duunareiden puolia eivätkä suostu kumartelemaan herroja!

      HYVÄ AHTAAJAT !!!!!!!!!!

      • Neuvo

        Samaa mieltä!
        Hyvä ahtaajat!
        Työnantaja on tekemässä todella törkeätä temppua. Palkkaisi lomautettujen tilalle ulkopuolisia työntekijöitä!


    • työttömien luokka

      Ei ole työttömien edun mukaista että ay-liike on varannut teollisuuden työpaikat itselleen. Työttömät ei pääse tehtaisiin töihin vaikka tekisi paremman palkkatarjouksen kuin suojatyöpaikassaan makoileva demari-pullasorsa.


      Työttömien luokka kumoaa ay-liikeen!

      • työtöntyötön

        PASKAA!!!


      • TYÖTTÖMIEN LUOKKA
        työtöntyötön kirjoitti:

        PASKAA!!!

        sinuna en aukosi päätä työttömille.... työttömiä on miljoona...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      104
      9314
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      47
      4509
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1966
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1841
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1600
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1341
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      37
      1270
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      907
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      892
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      883
    Aihe