kumppanista että jokin ei ole kohdallaan.
Toinen asia on se kuinka saada kumppani kiinni pettämisestä?
Miten löytää esim tietokoneelta mahdollisia pettämisen merkkejä?
Toinen asia on se kuinka saada kumppani kiinni pettämisestä?
Miten löytää esim tietokoneelta mahdollisia pettämisen merkkejä?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Se tunne, jonka minäkin muistan. Jokin ylimääräinen vivahde kumppanin olemuksessa, sanavalintojen, ilmeiden, eleiden tai vaikkapa päivittäisen ohjelman muodossa. Yksi pikku muutos ei ratkaise, vaan se, että moni asia näyttää yhtäkkiä olevan hiukan toisin.
Se kiinnisaaminen onkin sitten oma lukunsa. Mitäs jos kertosit suoraan "siitä tunteesta" ja muutoksista, joita hänessä olet havainnut?
Tietokoneen uumenista en osaa etsiä kuin hätäisesti sivuhistorian, jos sitä ei juuri äskettäin ole nollattu. Ehkä joku muu auttaa siinä asiassa?
Kysyminen ja puhuminen ei auta mitää, kaikissa tapauksissa ainakaa.Pettäjä ei myönnä mitään.Hulluksi ja vainoharhaiseksi haukkuu.Kunnes sitten totuus paljastuu ja huomaat että et mikään hullu ollutkaan.
Siinä vaiheessa kun sitten totuus tulee jollain tavalla ilmi, oletkin jo saattanut menettää mielenterveytesi.
Vaisto sanoo että kaikki ei ole kohdillaan.