Individual ink

Useempi kaveri on suositellu tota paikkaa turussa onks kukaan täällä käyny?
7488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Oon käyny useamman kerran ja voin suositella ihan sydämmestäni. Tosi ammattilainen ja mukava lävistäjä ja jos haluut kysyy jotain läväreistä ni vastaa ja selittää kyl tosi hyvin.

Äänestä
  • Omaa kokemusta ei paikasta ole, mutta liike omaa kyllä hyvän maineen kautta koko suomen, uskallan siis suositella.

    Äänestä

  • katoin et tekee noita tatskojaki. mites toi hygienia sit oikeen on ku sitä tatskakonetta ei voi steriloida? sehän voi sit levittää noita hepatiittejä ja hivejä?

    Äänestä

  • toi hygienia? kirjoitti:

    katoin et tekee noita tatskojaki. mites toi hygienia sit oikeen on ku sitä tatskakonetta ei voi steriloida? sehän voi sit levittää noita hepatiittejä ja hivejä?

    että Suomessa kukaan olisi saanut mitään tartuntaa ammattitatuoijalla. Neula on steriili, samoin grippi, mikä on neulan jälkeen lähinnä ihoa, enpä olisi huolissani..

    Äänestä

  • kuullut kirjoitti:

    että Suomessa kukaan olisi saanut mitään tartuntaa ammattitatuoijalla. Neula on steriili, samoin grippi, mikä on neulan jälkeen lähinnä ihoa, enpä olisi huolissani..

    Jos toinen kotimainen taipuu, niin näet miten usein neulalla sattuu ja tapahtuu. Tässähän vertaillaan korkeasti ammattikoulutettua henkilökuntaa (mitä lävistäjä ei ole). Aika posketonta (ja edesvastuutonta) väittää, ettei kannata olla huolissaan!
    Huolissaanhan tuossa juuri pitääkin olla (kuten artikkelista käy ilmi).
    Vaarallisten asioiden kanssa leikitään..............................!

    Äänestä

  • kuullut kirjoitti:

    että Suomessa kukaan olisi saanut mitään tartuntaa ammattitatuoijalla. Neula on steriili, samoin grippi, mikä on neulan jälkeen lähinnä ihoa, enpä olisi huolissani..

    Lävistäjillekkö ei voi sattua, vaik muille sattuu vakaviakin vahinkoja:


    "Ebolaruiskulla itseään pistänyt tutkija yhä eristyksissä
    Ebolatutkijat eri puolilla maailmaa ovat pitäneet monen päivän ajan telekonferensseja löytääkseen keinon pelastaa kollegansa, jonka pelätään saaneen Ebolatartunnan. Tutkija pisti runsas viikko sitten vahingossa sormeaan injektioruiskulla, joka oli täynnä virusta.

    Lue lisää: Helsingin Sanomat 25.3.2009 22:10"



    http://www.deccanherald.com/Content/Aug112007/living2007081018352.asp

    eli ei noihin "kukaan-ei-koskaan-voi-saada-tartuntaa-neuloista" -väittämiin paljoo kande uskoo

    Äänestä

Ite oon ottanu siel monet lävistykset ja tunnen henkilökuntaa, suosittelen erittäin lämpimästi. ^^ Yksi parhaista paikoista missä oon käyny.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


???? kokemuksii ???? kirjoitti:

Useempi kaveri on suositellu tota paikkaa turussa onks kukaan täällä käyny?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu