Kolmiosuhde

Rakastuin täysin yhteen Veeraan, joka on biseksuaali ja oli täysin rakastunut yhteen sen kaveriin Emmaan, joka oli erittäin kiinnostunut minusta. Tilanne oli ihan älytön, ja kaikki kortit oli pöydässä. Heitin hyvin epäortodoksisen ehdotuksen jospa me aloitettaisin kolmiosuhde. Pikkuhiljaa kaikki päätyivät siihen et ei me ny muutakaan voida tehdä. Ja nyt meillä on semmonen tuore kolmiosuhde menossa. Tuntuu jotenkin OKlta mutta ei tää nyt ihan välttämättä toimi kovinkaan pitkään, eli mä saan sen rakkauden jonka annan Veeralle takaisin Emman kautta, jne, mikä ei nyt ole ihan optimaali tilanne.
81059
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tästä tehdään vielä lauluja!
Kun kukaan ei saa ketään, mutta piiri pyörii ympäri painollaan hitaasti hiljaa silmät ummessa.

On toisaalta edes parempi rakastaa :)

Äänestä

aikoo, että homma toimii niin sehän pitää pedata luottamukselle ja rehellisyydelle ynnä avoimuudelle. Aika julmettu työ ja tuska näin omasta näkökulmasta katsottuna kun yhdessäkin parisuhteessa tuntuu olevan jo enemmän kuin tarpeeksi tekemistä. Kun pohtii nimittäin ihmisiä ja sitä kun kaikilla on omat mörkönsä ja arat kohtansa ja sitä mitenkä ne vaikuttavat joko tiedostamattomasti tai tiedostaen suhteeseen. Ja minkälaisia ihmiset sitten noin muuten ovat luonteeltansa..

Onnea jos ja kun saatte hommelin toimimaan :)

Äänestä

Kenen pää sekoaa ensin ?

Äänestä

Ei kuulosta kovin tasapainoiselta rakkaussuhteelta...

Äänestä

Ensimmmäinen ongelma tulee vastaan siinä vaiheessa jos jompikumpi tytöistä haluaa lapsen. Silloin kummatkin tuntee olevansa eri asemassa ja siitä alkaa riita. Tilanteen välttää pistämällä molemmat raskaaksi samaan aikaan tai sitten käyttää ehkäisyä lopun ikää. Ja voin kertoa että tuo suhde on rasittava pdemmän päälle. Ensimmäinen puoli vuotta menee ihan OK. Saattaa mennä vuosikin. Mutta jo kolmantena vuotena haluat sen päättyvän. Jos se silloin vielä toimii teillä niin että kaikki ovat tyytyväisiä niin sitten se kestää lopun ikää.

Äänestä

Tuollainen suhde voisi toimia vain sellaisessa harvinaisessa tilanteessa, jossa kaikki ovat rakastuineita toisiinsa. Teillä ei niin ole, vaan kukaan ei saa rakkautta siltä, jota itse rakastaa. Eli näillä molemmilla naisillahan on sama tilanne kuin sinulla... Tuskin kukaan siis täysin tyytyväinen.

Äänestä

Ei varmaan mitään uutta auringon alla tämäkään.

Suhteiden toimivuus on täällä aina huolenaihe numero 1, mutta monellakohan tänne kirjoittavalla on sellainen, nimittäin "toimiva suhde"?

Suhteet toimii niin kauan kuin ne panee toimimaan, tai jaksaa panna toimimaan. Sitten ne päättyy. Olipa niissä sitten kaksi tai kaksitoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arsi kirjoitti:

Rakastuin täysin yhteen Veeraan, joka on biseksuaali ja oli täysin rakastunut yhteen sen kaveriin Emmaan, joka oli erittäin kiinnostunut minusta. Tilanne oli ihan älytön, ja kaikki kortit oli pöydässä. Heitin hyvin epäortodoksisen ehdotuksen jospa me aloitettaisin kolmiosuhde. Pikkuhiljaa kaikki päätyivät siihen et ei me ny muutakaan voida tehdä. Ja nyt meillä on semmonen tuore kolmiosuhde menossa. Tuntuu jotenkin OKlta mutta ei tää nyt ihan välttämättä toimi kovinkaan pitkään, eli mä saan sen rakkauden jonka annan Veeralle takaisin Emman kautta, jne, mikä ei nyt ole ihan optimaali tilanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu