Teres. Tietääkö kukaan käytetäänkö lavavehkeissä sinkityksiä rungossa tai pelleissä?
Pikkupit
rangerihiluksi
51115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ihan uusimmista en mene sanomaan mitään, mutta muutaman vuoden ikäisissä ei ole suojana kuin maali. Joten jos meinaa autoa pitää vähänkin pitempään niin suositelisin kunnon ruostesuojakäsittelyä.
Ja vaikka olisikin sinkitys, ei sekään kivisuihkussa kestä.
vein juuri hilun täydelliseen ruosteenesto käsittelyyn,ei ole halpaa hupaa 700€ mut kait se on turva pitkäksi aikaa
...turva. Ja se raha ei mene hukkaan, sitten kun tulee autonvaihtoaika, niin kyllä ne ostajat osaa katsoa missä kunnossa auto on alapuolelta. joten massaus, tai ainakin kerran vuodessa massaruiskulla voiteluöljyä ja reilusti.
Kyllä tämä jotain valaisi.Itse olen miettinyt jotain pikuppia seuraavaksi autoksi.Mitenkähän niissä riittää lämpöä kapiinissa talvella? Olisiko joku lämmitin välttämätön?