Pikkupit

rangerihiluksi

Teres. Tietääkö kukaan käytetäänkö lavavehkeissä sinkityksiä rungossa tai pelleissä?

5

1075

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • L200

      Ihan uusimmista en mene sanomaan mitään, mutta muutaman vuoden ikäisissä ei ole suojana kuin maali. Joten jos meinaa autoa pitää vähänkin pitempään niin suositelisin kunnon ruostesuojakäsittelyä.

      • ad hoc

        Ja vaikka olisikin sinkitys, ei sekään kivisuihkussa kestä.


      • kommenttina

        vein juuri hilun täydelliseen ruosteenesto käsittelyyn,ei ole halpaa hupaa 700€ mut kait se on turva pitkäksi aikaa


      • aika hyvä...
        kommenttina kirjoitti:

        vein juuri hilun täydelliseen ruosteenesto käsittelyyn,ei ole halpaa hupaa 700€ mut kait se on turva pitkäksi aikaa

        ...turva. Ja se raha ei mene hukkaan, sitten kun tulee autonvaihtoaika, niin kyllä ne ostajat osaa katsoa missä kunnossa auto on alapuolelta. joten massaus, tai ainakin kerran vuodessa massaruiskulla voiteluöljyä ja reilusti.


      • rangerihiluksi
        aika hyvä... kirjoitti:

        ...turva. Ja se raha ei mene hukkaan, sitten kun tulee autonvaihtoaika, niin kyllä ne ostajat osaa katsoa missä kunnossa auto on alapuolelta. joten massaus, tai ainakin kerran vuodessa massaruiskulla voiteluöljyä ja reilusti.

        Kyllä tämä jotain valaisi.Itse olen miettinyt jotain pikuppia seuraavaksi autoksi.Mitenkähän niissä riittää lämpöä kapiinissa talvella? Olisiko joku lämmitin välttämätön?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      26
      1117
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      83
      998
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      922
    5. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      127
      867
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      769
    Aihe