Löytyisköhän netistä meikkausohjeita?
Olen pitkään ollut meikkaamatta, jotain huulipunaa ehkä laittanut. Aikoinaan meikkasin päivittäin, mutta nyt olen ihan pihalla valokynistä, mineraalimeikeistä, aurinkopuutereista
En osaa kuin kasarimeikin ja sillä voisi mennä lähinnä naamiaisiin :)
Olisikohan jotain kirjaa, missä opetetaan meikkaamaan?
Meikkausohjeita netistä
2
681
Vastaukset
- Glitterikoukku
Hei,
ei kannata kirjaa hankkia.
Mene meikkaajalle. Stockalla voit saada kivan meikin vähällä vaivalla tai sitten mene kunnon meikkaajan oppiin.
Olen, työkaverini kanssa, käynyt hoidattamassa kynsiän HeavenlyNailsissa, joka on kiva kauneus studio pohjoishelsingissä. Siellä tehdään myös meikkejä.
Tilattiin tyttöjen kanssa naisten bile-iltaan HN omistaja meikkaamaan ja tekemään meille manikyyrit.
Oli tosi mahtava juttu. Hän on mukava ja joustava.
Meitä olikin enemmän, mitä oli sovittu, mutta Tiina meikkas ja lakkas meidät kaikki, vaikka se veikin ennalta sovittua pidemmän ajan.
Oltiin sovittu, että hän ensin meikkaa toisen silmän ja sitten itse meikataan toinen. Sitten hän katsoi tämän, minkä olimme meikanneet ja antoi neuvoja, että saatiin itse tehtyä samanlainen.
Hän neuvoi myös väreissä ja siveltimien käytössä. Joo ja myös siitä, mikä sivellin käy mihinkin sekä meikkivoiteen käytössä.
Ota häneen yhteyttä (www.heavenlynails.fi), Tiina on tosi mukava.- maksaa????
?????????????????????????????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1024867Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701353En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145