Oottekos kuulleet kummempaa? Kannattaa olla yhteishuoltajuus ja exän taholta aikaansaatu huoltajuuskiista.Ero kun tuli niin toinen osapuoli ei välittäny mukuloista tuon vertaa vaan tuumas että kyl se sossu teistä huolehtii...niinpä niin.Kas kummaa kun aikaa on kulunu, niin onhan se kiusanteko alkanu exää kiinnostamaan.Ensiksi käräjille hakemaan yksinhuoltajuutta vaikkei edellytyksiä olekaan...sitten selän takana mukuloille järjestämään päivähoitopaikat kenellekkään siitä puhumatta....niin ja tietysti väärin perustein kelalta ne maksattamaan.Meinashan tuo onnistua peruuttamaan lapsilisät ja asumistuen ja ottamaan ne ittelleen laittomin perustein!!!Muistakaa kaikki että näin toimii lainkuuliainen etävanhempi.
Taas olis kirveellä
töitä
1641
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Että olis kirveelle töitä?
Onk sul puulämmitys?
Varo vaan, jos rupeet kirveen kanssa kulkemaan, ilman että olet liiterille menemässä, saat pian lastenvalvojan liikkeelle, saatat olla vaarallinen ympäristöllesi.
Olet todennäköisesti nainen, sillä kaikki mitä mies tekee, on tehty "laittomin perustein"
Sitähän ne neuvolan ja sossun akat aina sanoo, kun eivät itse uskalla erota, ovat niin rumiakin että pahaa tekee ja oksettaa.