Montako avo- tai avioliittoa sinulla on takana?
Kerro myös sukupuolesi ja ikäsi.
Oma vastaus;
Nainen, 41v
1 avoliitto ja 2 avioliittoa nykyinen mukaan laskettuna.
G; Montako
20
1182
Vastaukset
- on eso far
Mies, 42 v
1 avioliitto, ei muita liittoja
(tosin tämä nykyinen alkaa olla finaalissa, ehkä vuoden päästä vastaan samanlaiseen galluppiin eri tavalla, mene ja tiedä) - yritystä...
takana.
Siis:
Nainen, 43v
1 avioliitto takana, toinen kalkkiviivoilla :-( - tähän
Nainen, 41v. 2 avoliittoa, 1 avioliitto ja edelleen.
- Mallu29
Nainen, 29 vuotta.
2 avoliittoa takana, kolmas menossa. - pari liittoa
Nainen 52 vuotta:
1 avio ja 1 avoliitto. Nyt yksin ja vähän semmoiset fiilikset, että nämä sai riittää.- forever - hope so
Nainen 37 v - yksi pitkä liitto meneillään ja toivottavasti kestää. Vaikeuksiakin tosin jo on.
- miäs 36
Alkoi avona, lisättiin i väliin ja jatketaan.
Ei oo mikään hätä pois. - Galluppiin
Nainen 23v
2 avoliittoa takana
1avioliitto ja on edelleen - mulla..
yksi pitkä avio takana, ja juuri alkanut avio päällänsä ja varmaan se viimeinen.
t;nainen 54v - Riittää
Tapsin aviomieheni 31 vuotta sitten ja olemme olleet siitä lähtien yhdessä. Minulle riittää yksi avioliitto vaikka helppoa ei ole ollut. Mutta mitään oikeaa syytä eroonkaan ei ole ollut eikä tullut vaikka eroa olenkin monen monta kertaa miettinyt.
Pitkä ihmissuhde on arvokas asia varsinkin kun avioliitoistakin on alkanut tulla kertakäyttötavaraa- minä myös
olen ollut naimisissa 34 vuotta eikä muita liittoja ole ollut.
En ole miettinyt eroa oikeasti - kaikenlaista tietenkin mielessä voi vuosien mittaan käydä...
Harmaita jo ollaan molemmat!
- nainen 42v
Takana yksi nuoruuden avoliito
sitten yksi 17 vuoden avioliitto joka miehen halusta päättyi, hänellä toinen nainen.
Nyt olen ollut kolme vuotta yksin enkä enää pysty uuteen suhteeseen. Sydämessäni olen yhä naimisissa lasteni isään, kenties lopun ikääni. En osaa enää rakastaa toista. - vastaukseni
Nainen, 43 v
Yksi avoliitto takana, eka avioliitto menossa ja hyvin meneekin. :-) - 39-vee mies
oon. Mitäpä sitä vaimoa vaihtamaan, kiva beba hänellä.
- cavew
Olen koko elämäni aikana maannut vain yhden miehen kanssa- oman 21 vuotta olleen aviomieheni. Hänkin on ollut vain yhden kanssa. Hänen kanssaan onkin sitten kyllä oltu urakalla. Ole joutsen: only one in my life. Sopii minulle.
- Mut vastaan
kuitenkin.
Kannatan avioliittoa ehdottomasti.
Olen huomannut kokemuksen kautta, että miestään pettävät vaimot ovat kuumia misuja. :)
Huhhuh, joskus vaikka pikkujoulujen aikaan kun lähtee baariin ja varaa vielä taksirahaa taskunpohjalle.Tuntu, että oikeesti pyörryn ku aamuun asti ooah!
Odotan kesää.. :) - vietät
Mut vastaan kirjoitti:
kuitenkin.
Kannatan avioliittoa ehdottomasti.
Olen huomannut kokemuksen kautta, että miestään pettävät vaimot ovat kuumia misuja. :)
Huhhuh, joskus vaikka pikkujoulujen aikaan kun lähtee baariin ja varaa vielä taksirahaa taskunpohjalle.Tuntu, että oikeesti pyörryn ku aamuun asti ooah!
Odotan kesää.. :)niitä pikkujouluja?
- enkäkirjaudu
vietät kirjoitti:
niitä pikkujouluja?
Nainen 30
Yksi avioliitto takana, nyt avoliitossa ja häät vuoden kuluttua.
- nainen 50-v
Yhtään liittoa ei ole takana. Tämä (toistaiseksi ainut) liittoni on mallia avio-.
- Vain tämä yksi edessä
Niin siis
46 v mies.
Takana ei yhtään avioliittoa. Edessä on tämä yksi joka on ollut menossa vasta 21 v. Toivottavasti ollaan vielä alkumatkassa. (Nyt on tosin ongelmia, mutta eiköhän ne saada hoidettua). Työtä on tarkoitus tehdä tämän yhden eteen edelleen ja kovasti. Koen olevani kaikista vaikeuksista huolimatta erittäin onnekas mies.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1086970
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h915145Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1123396Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333292Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska332449Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191776Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961431Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391372Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311286- 481044