hellhound/karanteeni/sensuuri

treella siis

olivat pe 13.3. tulliklubilla.

hellhound: oli pettymys tämä keikka. skarppiutta ja intoo puuttu eikä saunditkaan oiken kohdallaan. baadermenihoffista kummallinen veto. neonarmeija kohokohta. kaipa pojat veti hapuilevan treenikeikan ja jysäyttää joskus vielä kerran.

karanteeni: lähes täydellistä menoo taas kerran. hirveen vaikee keksiä mitään negatiivista mistään. jos tykkää rokista, tykkää karanteenista.

sensuuri: olen aina pitänyt kahden piisin bändinä eli tiedot heistä ovat heikkoja. 'kirjoitan seinään' kajahti mukavasti ja sitten lähdinkin kaljalle. saundit tuntu olevan kohallaan ainaski.

6

585

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • YLEisö

      Sensuurilla oli parhaat biisit mutta laiskimmin vedetty setti. Hellhound ja Karanteeni veti railakkaasti, illan paras oli konttisen mitalla ehkä Karanteeni. Hyvin oli yleisöäkin paikalla.

    • 77-09

      Hyi hitto! Näin Karanteenin viime vuonna. Bändi oli kuin huonosti soittava pulsujen JUNTTIVERSIO POPEDASTA. Mitään tekemistä tällä ei ollut punkin tai uuden aallon kanssa. Karanteeni oli ilmeisesti haettu jostain kaljakuppilasta, vaihdettu tuulipuku nahkatakkiin. Teiniviikset oli vaan kasvaneet amismittasuhteista pulsuviiksiin. No eihän Karanteeni koskaan ollut mikään oikea punkbändi. Niille lähinnä naurettiin, että onpas tyhmiä jätkiä ja tyhmiä biisejä. Niitä samoja junttilauluja ne soitti yhä. Aika kauheeta. Jos joku nuorista punkeista on ollu katsomassa, niin voin kertoa, että ei punkmeininki ollut tollasta aikoinaan keikoilla. Aikoinaan bändit oli rajuja ja energisiä, ei tollasia väsyneitä pulsuja, Ne ei osanneet soittaa 80-luvulla eikä ne ole oppineet vieläkään. Vetäisisivät vaan tuulipuvun päälle ja pipon päähän ja painuisivat takaisin jonnekin pulsujuottolaan vetämään keskaria. Kapinaa? - älkää naurattako!

      Miks tämmösiä punkin alunperinkin jämäbändejä kaivetaan esiin? HALOO!!!!! Nää kaikki oli sellasia tyhjänpäiväsiä junttibändejä.

    • punk ja yäk!!!!!!!

      Ketä kiinnostaa nää bändit? Ne oli apuripaskoja jo 30 vuotta sitten. Nyt ne on väsyneitä apuripaskoja.

      • kovisviixi

        No höpöhöpö. Kaikki bändit veti tosi energisen keikan jopa yllättävän energisen ja yleisöä oli tupa täynnä joten kiinnostaa aika moniakin nämä vanhat konkarit. Ehkäpä vanhempasi olivat katsomassa?


      • punk rock kunniaan
        kovisviixi kirjoitti:

        No höpöhöpö. Kaikki bändit veti tosi energisen keikan jopa yllättävän energisen ja yleisöä oli tupa täynnä joten kiinnostaa aika moniakin nämä vanhat konkarit. Ehkäpä vanhempasi olivat katsomassa?

        ehkä mummo olis digannu jos vielä eläis... mummo kyllä kuunteli jotain humppamenoa...


      • ei sekaisin?
        kovisviixi kirjoitti:

        No höpöhöpö. Kaikki bändit veti tosi energisen keikan jopa yllättävän energisen ja yleisöä oli tupa täynnä joten kiinnostaa aika moniakin nämä vanhat konkarit. Ehkäpä vanhempasi olivat katsomassa?

        Taisit olla kännissä tai muuten sekaisin?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      165
      8416
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      448
      7560
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      74
      3864
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      156
      3629
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      118
      3044
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      54
      2745
    7. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      42
      2046
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2036
    9. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1883
    10. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      21
      1681
    Aihe