loispummityönantajille

tiedoksi vaan 2

Ei ole vielä täälläkään moni pöhkö rikas maanviljelijä ja yrittäjä ja osingoilla eläjä päässyt jyvälle siitä, missä kohtaa ravintoketjua sitä oikein ollaan?
Nimittäin tässä talousvaiheessa ei kukaan kysele, että mikäs tuki nyt lähinnä kiinnostaisi, tai vain nyt huvittaisi, tai mikä sinun erikoisalan tukesi.

Rikkaiaiden tukeminen verovaroin ja jakamalla veron alennuksia on loputtava !!!

Työkykyisyyden palautumiseksi rikkaille on alettava tositoimiin, normin mukaan, tai tulee perään uusi sanktio.
- uudet verot, jos ei osallistuta yhteiskunnan talkoisiin !!


Jos on menossa ruikuttamaan kunnalta maatalous-tulotukea, tai yritystukea, sitä viimeistä ja pienintä rahaa mitä myönnetään vain se hitunen välittömän nälkäkuoleman välttämiseksi.
Sillä työikäisen ja kykyisen rikkaan ja työnantajan kuuluukin olla kiinnostunut työstä, kuin työstä ja kaikesta sellaisesta aktiivisuudesta, jossa myös palautuu takaisin Yhteiskuntakelpoisuuteen.

0

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

        Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
        Maailman menoa
        5
        2742
      2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

        Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
        Sinkut
        106
        2571
      3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

        Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
        Maailman menoa
        17
        2291
      4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

        Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
        Maailman menoa
        46
        1875
      5. Miten must tuntuu

        et sä ajattelet mua just nyt
        Ikävä
        32
        1453
      6. Anteeksipyyntöni

        Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
        Järki ja tunteet
        14
        1443
      7. Kun et vain tajua että

        sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
        Ikävä
        177
        1163
      8. Sydämeni valtiaalle

        En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
        Ikävä
        101
        1144
      9. Persu ajoi autoa

        Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
        Perussuomalaiset
        20
        1063
      10. Oletko tyytyväinen

        Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
        Ikävä
        81
        948
      Aihe