Onko teillä kokemuksia Tallinnassa suoritetusta vatsanmuotoilusta? oliko tulos hyvä? menikö parantumisessa kauan? oliko teillä saaattaja kokoajan mukana? kaikki tieto tervetullutta? :)
vatsanmuotoilu Laatukirurgialla?
kengurunpussi vatsa
5475
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
oon menossa rasaimuun ja sanoivat että vatsan muotoilua ei tehdä jollei ole ihan pakko ja siis muut vaihtoehdot ei auta!
toipuminen kolme viikkoa vähintään, viiltoja vatsaan tulee ja leikkaus on iso!
saattajaa suositellaan aina mukaan!
vai olinkohan sellainen pakollinen tapaus. Pari vuotta sitten minulle neuvontavastaanotolla suositeltiin ilman muuta vatsan muotoilua. Rasvaimulla jäisi vain valtavat ihopussit, joten lienen sitten sellainen pakottava tapaus. Silloin en sitä pystynytkään toteuttamaan ja nyt ei ole enää rahaa edes Laatukirurgian operaatioon.
sun vatsasta sitten, onko rasvaa kuin paljon ja roikkuuko nahka?
mulla ei roiku mutta löysää nähkaa on ja epätasaistakin, kuin pullataikinaa navan ympärillä ja sanoivat että jäähän sitä nahkaa siihen mutta ei se roikkumaan jää kun kudokset kursii vatsaa rasvaimun jälkeen kasaan??
kävit sillon vastaanotolla ja kenen luona? kiitos
keskusteltu koko ajan Laatukirurgiasta, siellä minä kävin.
Samalla vastaus edelliseenkin kysymykseen. Vatsani on todella kamalan näköinen, roikkuva reppu. Varmaankin läskiä useampi kilo ja istuessa lepää reisien yläosan päällä. Silti en ole päässyt julkiselle puolelle kun vatsanaluspoimu on vain lievästi tulehtunut. Plastiikkakirurgi totesi että olen liian laiha julkisen puolen abdominoplastiaan (BMI 32).