Joo, nyt iski semmoinen ketutus Mariannen työn tulokseen, että pitää purkaa. Olen ottanut kaksi tatuointia Mariannella. Ensimmäinen on hyvin tehty ja pidän siitä. TOisen otin ala selkään ja se on tribaali. Kuva on epäsymmetrinen, kuvassa piti olla valkoiset helmet, mitkä ovat jotkut epämuodostuneet pallot, eivät näytä helmiltä, eivätkä ole valkoiset niinkuin oli puhe alun alkaen. Kuva on kaikin puolin yksi paska ky nyt tarkemmin miettii. Maksoin kuvasta 200e eikä se vastaa sitä mitä oletin sen olevan. Sitä tehtiin 1,5 h ja on yhden ison sähläyksen näköinen!!! Päätin mennä viimeistään kesällä korjaamaan kuvaa tinolle enkä näillä kokemuksilla suosittele Mariannea enää kenellekkään! Kallista hommaa, mut sitä kumminkin kantaa sitten loppu elämän ihossaan tyytyväisenä, ky sen korjaa..
Angel tattoo
7
1574
Vastaukset
- kiertäisin
Angel Tattoon kaukaa...
- RE90
Kohtuu kallista jos 1.5h on 200 euroa.
No, luulisi että onneksi tribalit on aika helppoja korjata. Tai riippuu tietenkin kuvasta, mutta kuitenkin. - -outsider-
No johan kyseisen putiikin sivuston galleriaa selaamalla näkee että kannattaa jatkaa etsimistä, jos haluaa laatua.
- millye
Siinä oli vain se että ensimmäisen tatuoinnin hän teki oikein huolella ja siitä tuli hieno. Pidän ensimmäisestä kovin paljon ja mielestäni hän tekee ihan hyviä pieniä tribaaleja ja oli siellä sivuilla hyvän näköisiä isojakin, mutta jostakin syystä tämä minun iso tribaali on paska.
- -outsider-
millye kirjoitti:
Siinä oli vain se että ensimmäisen tatuoinnin hän teki oikein huolella ja siitä tuli hieno. Pidän ensimmäisestä kovin paljon ja mielestäni hän tekee ihan hyviä pieniä tribaaleja ja oli siellä sivuilla hyvän näköisiä isojakin, mutta jostakin syystä tämä minun iso tribaali on paska.
..no minä en löytänyt tuolta galleriasta kuin ehkä muutaman kaikin puolin hyvin toteutetun kuvan. Mutta se jos galleriasta löytyy sekä hyvin toteutettuja kuvia että hyvin huonosti toteutettuja, niin viittaa siihen että voi olla ihan päivästä ja tuurista kiinni onko tekijällä sen oman tatuoinnin kohdalla tarpeeksi kärsivällisyyttä.
- huh..
mitä tatskoja. Aivan kamalan rumia osa ja pieni osa ihan ok.
Mä en ikinä ottaisi moiselta ihmiseltä tatskaa.
Ollaan me suomalaiset kyllä turhan kilttiä porukkaa että mukisematta maksamme mitä pyydetään emmekä anna palautetta vaikka tulos on kaukana siitä mistä on sovittu.
Onneksi mulla kävi päinvastoin, leimasta tuli paljon parempi kun oletin =)- rinttitintti
käy ihmeessä jotain korvausta vaatimassa eihän siinä ole mitään järkeä että maksat 200 e siitä että saat ihon pilalle!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1065286Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253491Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352554Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191876Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3551527Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?591349