Menin rakennussiivoojaksi Ulkomaanterminaalin laajennus työmaalle,koska toinen siivooja oli sairaana.
Jo perehdyttäjä aloitti alaspainamiseni,mikä tuntui pahalta.Miehiä hymyilitti se.
Naispuolinen Työkaverini aloitti heti virnistelyn.Esiintyi ystävänä mutta tiesin tai paremminkin tunsin ilkeyden selkäni takana.
Olin vanhempi kuin tämä tyttö,joka oli 24v.
Se ehkä riitti hänelle.
Myös vanhempia miehiä olemassa oloni tökki.He olivat niitä miehiä,joille naiset ei anna kuin rahasta.Joten jotenkin heidän piti itsetuntoaan pönkittää ts.painamalla siivoojaa alas.KUINKA LUUSEREITA NE ON...ILkeys naista kohtaan nostaa itsetuntoa.
Olin siellä vain 5 pv mutta sinä aikana olin koko ajan negatiivisen käytöksen kohteena.
Viimeisenä päivänä minua naurettiin ääneen.
Ajatelkaa.
Olen työkykyinen ja työhaluinen ahkera kielitaitoinen älykäs ihminen ja minua nauretaan ja kiusataan töissä tai ehkä juuri sen takia.
Jos puhuisin paskaa ja olisin onneton luuseri,saisin olla rauhassa.Minua säälittäisiin mutta kun minussa vielä on jotain niin se pitää porukalla tuhota.
Sainoin itseni irti,koska en enää kestänyt sitä tilannetta.Kiusaamista tuli joka suunnalta ja tilanne oli sietämätön.Menin täysin lukkoon.
Kiusaajani ovat varmaan nyt tyytyväisiä sillä töitä minulla ei enää ole -ja olen siitä todella masentunut ja surullinen.
Tämä Iida kyttäsi vielä pois lähtöäni työpaikalta ja änkesi kiusaamaan..Sain melkein lähteä rauhassa pois...
Tunnen tällä hetkellä ihan fyysistä kipua sillä kokemus otti minulle voimille.
Kerron asiasta,koska näin pysyn täysjärkisenä ja pääsen asiasta yli.
Seuraava "tuuraaja" joutuu seuraavaksi naurunaiheeksi.Siitä Iida ja miehensä pitävät huolen.
On heillä niin kova alemmuuskompleksi!
Saavat hupia ihmisen kiusaamisesta.Sehän on SADISMIA.Sellainen käytös ei ole tervettä...
alaspainamista
5
337
Vastaukset
- Toivon sinulle jaksamista
Se on kuule niin, että joka uskaltaa olla oma itsensä, eikä mikään p.nuolija, sitä kiusataan.
Sinulle sanon, että niille, jotka sinua kiusasivat koittaa pahemmat ajat, ole varma siitä
kevättä sinulle ja voimia- kerkkooo
Kiitos!.
Hyvää Kevättä!
- Sama juttu
Hyvä kun tajusit lähteä heti pois etkä jäänyt odottelemaan tilanteen "paranemista", niinkuin minä olen valitettavasti joskus tehnyt. Olen odottanut, että aikuiset ihmiset käyttäytyisivät aikuisen tavoin, mutta sehän on totisesti vain ajan haaskausta. Kiusaaminen vain kovenee.
- kauhistusta
Meillä täällä oli sellainen tehdas jossa oli paljon naisia töissään.
Sellaisia jotka koskaan muualla olleetkaan ja kovia suustaan ja rivoja.
JOKA ikinen kerta kun sinne meni joku nuorempi, niin alkoi sellaisen uskomattoman sakinhivutuksen, se niistä hienoa.
Se oli jokin alkukantainen testaus, millä mitattiin kuntoa ja henkistä kestävyyttä.
Kuulemma jos sen kesti, niin silloin vasta alettiin kaveeraamaan.
Järkyttävää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1117686
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1215327Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1213554Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p293547Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352584Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191886Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3571544Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?971530Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?691381Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311366