..korvanruston lävistys..

mulla on tullut tuonne korvanruston lävärin viereen sellainen pallo.. valkoinen.. joskus kun siitä painaa niin siitä tulee "mätää".. ei lävistys ole tavallista kipeämpi, mutta huolestuttaa silti.. onko kellään muulla ollut samanlaista?? mikä avuksi? kiitoksia :)
3371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aika varmasti tulehtunu.

Mulla oli korvanlehti hieman samanlainen, ei niinkään kipeä mutta se turpos kamalasti.
Ja kun lehteä puristeli/tms vemppas niin reiästä tuli mätää.

Tuo meni ohi sillä että vaihdoin napin eli tappikorun siihen, ja puristelin mädät pois.

Äänestä

Puristele mätä pois, silloin se puhdistuu ja muutkin epäpuhtaudet tulee samalla ulos. Muista puhtaat kädet. Tsekkaa että korusi on oikea, puhdistumiselle täytyy jäädä tilaa. Jos lävistyksesi olisi tulehtunut, se olisi jatkuvasti "hehkuvan" punainen ja esiintyisi kutinaa.

Äänestä
  • voi kiitos

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


..hjelp.. kirjoitti:

mulla on tullut tuonne korvanruston lävärin viereen sellainen pallo.. valkoinen.. joskus kun siitä painaa niin siitä tulee "mätää".. ei lävistys ole tavallista kipeämpi, mutta huolestuttaa silti.. onko kellään muulla ollut samanlaista?? mikä avuksi? kiitoksia :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu