Aloitin puoltoista kk. sitten Citalopram orionin käytön. Kaksi viikkoa sitten huomasin verenpaineen laskeneen arvoon 104/70. Ei mulla koskaan ole kovin korkea ollutkaan, mutta ainakin kymmenen yksikköä korkeampia kuin nyt. Arjessa pärjään ihan ok tämä kanssa, mutta harrastaessa runsaasti sykettä nostavaa liikuntaa tulee ongelmia. Ensin tulee kylmä hiki ja sitten alkaa pää tuntua turhan kevyeltä. Silloin yleensä istun ja vedän pään polviin.
Lääke on auttanut hyvin enkä haluaisi tämä takia sitä lähteä vaihtamaan. Kuinka voi ehkäistä huonoa oloa? Viimeksi vetäisin litran vettä harjoituksen aikana, mutta siitä vasta huono olo tulikin. Olisiko joku sokeroitu mehu parempi vaihtoehto?
Lääke on auttanut hyvin enkä haluaisi tämä takia sitä lähteä vaihtamaan. Kuinka voi ehkäistä huonoa oloa? Viimeksi vetäisin litran vettä harjoituksen aikana, mutta siitä vasta huono olo tulikin. Olisiko joku sokeroitu mehu parempi vaihtoehto?
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.