Juopottele töissä, ja pistä porvari maksamaan siitä jopa hyvät rahatkin!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200903189260268_uu.shtml
Töissä SAA nyt JUOPOTELLA!
3
2879
Vastaukset
- saa jos
tahtoo, ja työantajan alkometriin ei kenenkään tarvitse puhallella, eikä se ole mikään näyttö! ainoastaan poliisilla on puhallutusoikeus tässä maassa, ja tuskin alkavat työpaikoilla kulkemaan hekään.
- Sinebr.
Sinebrychoffin panimolla panimo työntekijöillä on lupa nauttia yhtiön valmistamia tuotteita, eli ihan luvan kanssa saa ryypätä.
Tuotteiden nauttiminen EI saa haitata työntekoa, eikä selvästi päihtyneenä saa tehdä työtä/esiintyä tehdassaleissa tai yhtiön tiloissa.
Historian aikana vain muutamaa on tarvinnut varoittaa ja muutama on erotettu päihtymyksen takia töistä. - virasta
Työttömät tietävät että 'hyvinvointivaltio' on rahanahneiden virkamiesten organisoimaa veronkiskontaa. Demarit käyttävät "solidaarisuus" ja "auttamis" -puheitaan vain oman asemansa pönkittämiseen. Sosialismin perusidea on, että rahanahneet virkamiehet kuppaavat rahaa veronmaksajilta muka "solidaarisuuden" ja "auttamisen" nimessä.
Ahneet sosialistit kuppaavan veronmaksajien ja yrittäjien rahat itselleen. Siksikin tärkeintä on ottaa virat ja kupata kunnan jakamat palkkarahat. Sosialisti on varas/loinen. Sosialistilta tulee aina kupata rahat pois. Eli kannattaa kouluttautua virka-aloille ja kupata sosialistien jakamat rahat.
Ei kannata juopotella vaan nostaa palkkaa virasta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1742139Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3131819- 931587
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois821268Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001230- 671170
- 251101
- 481027
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73986Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei24972