Minun mittapuuni mukaan sinä et ole ollut meillä töissä vielä kauankaan, pari vuotta vain. Olet kuitenkin ottanut tilan haltuusi ja osaat totisesti olla aktiivinen, kun pitää oikaista epäkohtia ja saada johonkin asiaan vauhtia.
Pidän tavasta, jolla laitat osastolla pitkäänkin olleita ruotuun. Äijät lopettavat velvollisuuksistaan luistamisen, kun ärähdät. Ja on täysin ymmärrettävää, että ärähdät, sillä joku muuhan joutuisi tekemään seuraavaksi sen työvaiheen, josta he luistavat. Uskallat sanoa jopa esimiehille, mihin asiaan kulloinkin tarvittaisiin millaistakin muutosta - ja he toimivat sen mukaan, mikä minusta on hyvin harvinaista.
Sinulla on rautainen asenne. Arvostan sitä, että olet duunari muiden duunarien joukossa, et halua esimiesasemaan, etkä nuoleskele ketään. Ihan töiden sujuvuuden ja tasapuolisuudenkin takia on hyvä, että osastolla on riuska "emäntä". Taidan ihan pikkuisen olla ihastunutkin sinun tyyliisi toimia. Tai sinuun.
Pidän asenteestasi, tyttö.
Hra.
2
825
Vastaukset
- ärsyttävä..
besservisser ämmä.
- toihan
on ihan kuin minä! Tosin meillä kaikki äijät inhoaa mua...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2110935- 408227
- 1265247
- 1433646
- 693568
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353524- 333157
- 552519
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak352021- 281786