Ei voi mennä näin

Jos verottaja huomaa että olen maksanut vuonna 2005 liian VÄHÄN alv:a niin joudun maksamaan puuttuvan osan koska verot vanhenee 5:ssä vuodessa JAA että jos olenkin maksanut LIIKAA niin sekö vanhenee sitten 3:ssa vuodessa IHMEELLINEN ASIA MUTTA KANNNATTAA OTTAA SELVÄÄ TÄSTÄ
4696
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mennee taas kierrokselle, jos VM ei tajua ottaa järkeä käteen. Joku raja kusetuksessa pitää olla.

Äänestä

eiköhän me 2002-2005 tuoneet viedä
kanteet oikeudelle, koska selkeästi valtio on
toiminut väärin ja ei varmaan muuten palauta
rahaa. Kiistihän se nytkin loppuun asti EY:n
tuomioistuimessa asian.

Äänestä
  • kappale. "HAISTAKAA PASKA KOKO VALTIOVALTA". Kaveri ties mistä puhu.

    Äänestä

  • Eikös tässä olis hyvinkin ryhmäkanteen paikka? Itse olisin valmis allekirjoittamaan vaikka heti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


auto 2005 kirjoitti:

Jos verottaja huomaa että olen maksanut vuonna 2005 liian VÄHÄN alv:a niin joudun maksamaan puuttuvan osan koska verot vanhenee 5:ssä vuodessa JAA että jos olenkin maksanut LIIKAA niin sekö vanhenee sitten 3:ssa vuodessa IHMEELLINEN ASIA MUTTA KANNNATTAA OTTAA SELVÄÄ TÄSTÄ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu