Kielitaito esteenä??

HEIPPA! :)


voiko kielitaito olla esteenä?Olen kuullut au pairista jonka englannin kielen taitoihin ennen matkaa kuului vain sanat jees ja nou.Pääseekö näillä eväillä lähtemään?
21125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minkähän takia viitsin edes vastata tähän...


Kielitaito ei varmasti ole esteenä, mutta sen puute kyllä on.

Äänestä

Ristiriitainen kysymys. Puhut kielitaidosta et taidottomuudesta.
Mutta joo kaiketi varmaan itsekin tajuat, että ainahan sitä voi lähteä, mutta tylsempää se on au pairina olla, jos ei yhtään osaa kieltä eikä voi kommunikoida sujuvasti arkipäivän asioita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sussu] kirjoitti:

HEIPPA! :)


voiko kielitaito olla esteenä?Olen kuullut au pairista jonka englannin kielen taitoihin ennen matkaa kuului vain sanat jees ja nou.Pääseekö näillä eväillä lähtemään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu