Likasii Jeepejä, peskää!

Joskus!

Miks teillä on nii hävettävän paskasia kuratraktoreita, onks vaikee pestä kattoo ku niin korkeita! En ajais enää 2000-luvulla, russat ajelee vaan enää sellasil.

4

878

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jeepman

      Tuossa useampi onkin ihmetellyt koko aloitusta...niin että mitkä russat je Jeepet.

      Ensinnäkin jos tarkoitat yleisesti maastureita kirjoitat tietenkin pienellä eli jeeppi, Jeep kirjoitettuna ISOLLA alkukirjaimella tarkoittaa vain yhtä automerkkiä.

      Russaa nyt en yritä edes arvailla, olisko kyseessä joku rusakon kaukainen serkku tai kenties citykanin klooni.

      Syy miksi maasturit saattaa välistä olla likaisia on se että paskaisuus on joskus vapaa- ajan harrastusten tai työtehtävien merkki...silloin kun ajetaan vielä siitä eteenpäin mihin vajaavetoinen jää parkkiin.

      Toisaalta viittasit autojen kattojen paskaisuuteen...ihan vaan tuumin että oletkohan nyt kuitenkaan vielä niin pitkä että yltät sitä Jeepen kattoa edes näkemään, painu kasvamaan ;)

      • Russakot

        Torakoitahan sanotaan russakoiksi, mutta itse olen yleensä kuullut sen vain monikossa, ehkä sitä jossain landella käytetään myös yksikkömuodossa.


      • Jeepin maasturi

        ja aina ihan paskassa ei pese koskaan. Sellasii ne Jeep miehet on...


      • Matti 69

        ole väliä (Jeep konkassa), mutta kun AIV tai paskakaivo ajoja tekee niin rapa roiskuu..


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      98
      4446
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3303
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      34
      1113
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      1036
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      12
      1033
    8. 158
      997
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      924
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe