Eli onko se edes mahdollista?
Kärsivätkö miehet ikävästä?
Pystyvät ainakin helpommin "sulkemaan oven" takanaan kun lähtevät suhteesta.
Kärsivätkö miehet ikävästä?
Pystyvät ainakin helpommin "sulkemaan oven" takanaan kun lähtevät suhteesta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kyllä miehetkin potevat ikävää. en osaa kaikkien puolesta vastata kyllä mutta itse poden aina ihan kauheesti ikävää.
miehestä ole kiinni vaan ihan yksilöstä.
Osa miehistä ikävöi kovastikin mutta valitettavasti osalle miehistä esimerkiksi elämä opettaa olemaan ikävöimättä ja surematta ja sulkemaan sen oven koska kukaan ei ikävöi heitä.
Kun sinua kusetetaan tarpeeksi niin siitä tule kerta kerran jälkeen helpompaa etkä sinä enää osa kunnolla ikävöidä ketään.
vaan päivä päivältä tunteettomammaksi ja katkerammaksi ,jos et käy eron tunteitasi läpi, vaan hukututat ne vaikka ryyppäämiseen tai suhteesta toiseen hyppimiseen. Oliko raakasti sanottu?
käydä läpi?
Sitä että sua petetään ja sulle valehdellaan että sinusta muka välitettäisin ja sinua ikävöitäisiin?
En ole ryypännyt tai hypi suhteesta toiseen. Kerroin vain miten käy kun luottamus toisia kohtaan vähenee, sitä ei enää jaksa välittää toisistakaan koska joutuu joka kerta lähes varmasti pettymään.
Tunteettomaksi kyllä muttei katkerammaksi kun sekin on tunne.
allekirjotan tämän. naiset on kyl hyviä luomaan sen tunteen että muka välittävät mutta sitten seuraavaksi pistetäänkin välit poikki sanomatta mitään. kyllä se sattuu aivan tajuttomasti ja sen takia luottokin on nyt toisiin ihmisiin tai naisiin maissa.
Eiköhän tuo ole ihan henkiöstä kiinni. Yhtälailla miehistä ja naisista löytyy niitä tunteettomia ja tunteellisia ihmisiä. Ei tuossa sukupuolella ole mitään merkitystä..
mitä ihmettä? kauheeta kärsimystä ja...en jaksais enää koskaan, en koskaan. Niin voimia vievää.