Moi!
Mä tarttisin pari tuunaus vinkkii. Ja muitakin ehdotuksia kaipaan koska löysin vaatekaapista paljon vaatteita mitä kaipaa ehostusta.
1. Mulla on henkka maukasta ostettu vihreä kuvio toppi mikä levenee PALJON alas päin. Haluaisin joko tehdä topista ihon myötäisen tai laittaa vyötärö nauhan. Kumpi olisi parempi?
2. Mulla on kaks teltta kokosta t-paitaa. Ja oon kuullu et t-paidasta saa tehtyy jotenki niskalenkki topin? miten?
Muitaki vinkkejä saa antaa. Kiitos niille ketkä vaivautuu vastaamaan : )
Ja kiitos asiallisia vastauksia eikä mitään "no vt käytä päätä"
TUUNAUS
4
487
Vastaukset
- on kivaa
Hei!
1. Kannatan vyötärönauhan laittamista! JA jos laitat sen, niin voit uudistaa topin vielä toisen kerran kaventamalla! Yksi toppi, kolme elämää ;)
2. Hmm, en osaa auttaa.- lainaamaan näin ompelen/
korjaan/uudistan vaatteita kirjaa. Kirjjaston setä-täti auttaa!
- tyytttööööö
Huomenna lähden toppia tuunailemaan. Laitan sitten kuvan lopputuloksesta. Saa nähdä mitä tulee ja kauan aikaa menee. Ensimmäinen kerta kun rupean tuunailemaan jotain oikein kunnolla.
Ja tuohon toiseen myös:
Juu kirjastoon olen menossa heti kun pääsen. Tietääkö joku jotain hyviä kirjoja?
- tietäjätär
Löysin tämmösen blogin, jossa on kaikenlaista ompelu-asiaa. Toivottavasti löytyy apua t-paita topiksi -pulmaan.
http://ompeluinto.blogspot.com/search/label/Toppeja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h452929Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062701Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv362419- 322014
Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501918Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151529- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1051225- 1771193
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731050