Otteita Mannisen blogista (20.3) ja Aminopörssin uutispalstalta (20.3).
Mannisen blogista:
"Olemmekin luvanneet (sekä puhelimessa että sähköpostilla) maksaa 225,00 euroa Kantajalle, kunhan hän vain ensin maksaa meidän laskun..."
Eli Manninen pari hunttia auki Tervolle.
Aminopörssin uutispalstalta:
"Maksoin siis tämän pienen laskun summaltaan 213 euroa pois."
Eli Tervo maksoi Manniselle pari hunttia.
Siis onko asiat tosiaan näin ja tällaisilla alkuperäissummilla mitä nyt on osapuolten kirjoituksista luettavissa? Äijät on ollut suurinpiirtein auki pari hunttia velkaa toisilleen ja riitelevät siitä sitten. Eli jos kumpikin olisi jättänyt velkansa toiselle maksamatta niin oltaisiin suurinpiirtein tasoissa.
Nyt tosin Mannisen blogin mukaan hänelle on asian tiimoilta tullut oikeudenkäyntikuluja noin 500 euroa.
Hyvä jätkät :D
Linkit joista lainaukset:
http://manninen-nutraceuticals.blogspot.com/
http://www.aminoporssi.fi (uutispalsta)
Mannisen ja Tervon
9
427
Vastaukset
- on pätäkät niin
vähissä, että pitää julkisesti tapella muutamasta juurosta.
- siinä on
tainnut käydä, ei taida pulverit mennä kaupaksi, vaikka linkkejä satelee !
- meneekö kaupaksi
siinä on kirjoitti:
tainnut käydä, ei taida pulverit mennä kaupaksi, vaikka linkkejä satelee !
niilläkään jotka myyvät jauhojaan persnetto-hintaan ja jakavat vielä kaupan päällisinä tavaraa.. Voiko tuolla tavalla tienatakin jotain?
- uskottavuus
firmoihin kun julkisesti tappelevat muutaman sadan euron saatavista. Onko kassavirrat niin pieniä että pariasataa täytyy julkisesti huutaa? Itse en noista puulaakeista ainakaan kummastakaan uskalla enää ostaa mitään jos tää on noin pienen rahan touhua, silloin tuskin on varaa satsata edes tuotekehittelyyn kuin pikkuropoja ja laatukin saattaa olla paskaa.
- ollutkaan..
uskottavuus kirjoitti:
firmoihin kun julkisesti tappelevat muutaman sadan euron saatavista. Onko kassavirrat niin pieniä että pariasataa täytyy julkisesti huutaa? Itse en noista puulaakeista ainakaan kummastakaan uskalla enää ostaa mitään jos tää on noin pienen rahan touhua, silloin tuskin on varaa satsata edes tuotekehittelyyn kuin pikkuropoja ja laatukin saattaa olla paskaa.
Mitähän tuotekehittelyä varsinkaan pikkufirmoilla yleisesti nyt edes on? Siis sellaista mikä vaatisi merkittävää rahallista panostusta esim. tutkimustyöhön (vitun kallista). Tilaavat valmiita raaka-aineita pääosin ulkomaisilta tehtailta ja myyvät niitä joko yksitäisinä jauheina tai sekoituksina.
Suurin raha firmoilla menee raaka-ainehankintojen jälkeen mainoskuluihin. Jos ei tähän rahaa löydy niin tietty voi yrittää huudella netissä :D
Laatupuolta epäilen itsekin monesti pikkifirmojen kohdalla. Eikä vain sitä, vaan myös sitä, että onko purkeissa juuri sitä mitä luvataan. Esim. laitetaan hiilaria enempi sekoitukseen kun se on niin halpaa...
- Mannisinfo
Tervo alkoi epäilemään, että meidän lasku oli feikki, joten siitä se riita syntyi. Muutoin sopu olisi ilmeisesti tullu jo aika päivää sitten.
- tähän!
Onko tuo SINUN ilmoittamasi 225 euroa se mitä Tervo haluaa, vai onko tuo se summa joka SINUN mielestäsi on oikea summa yhteysmainossopimuksesta?
- vastaa itselleen
tähän! kirjoitti:
Onko tuo SINUN ilmoittamasi 225 euroa se mitä Tervo haluaa, vai onko tuo se summa joka SINUN mielestäsi on oikea summa yhteysmainossopimuksesta?
epäedullisiin kysymyksiin.
- arvaapas kuka
tähän! kirjoitti:
Onko tuo SINUN ilmoittamasi 225 euroa se mitä Tervo haluaa, vai onko tuo se summa joka SINUN mielestäsi on oikea summa yhteysmainossopimuksesta?
ei mene mannisella jauhot kaupaksi kun on niin ylihinnoitettua potaskaa,ois äijä vaan pysynyt itsenimettynä guruna ja höpissyt niille jotka jaksavat kuunnella... ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p525612Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "682661Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181960Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1541796No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol371766- 191733
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5148881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191141Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy801129Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah62935