Mitä pitäs tehdä?

inssiopiskelija(n)

Ihanaa kun tulee taas kevät ja valoisaa pitkän pimeän talven jälkeen. Selvästi alkaa mieli virkistymään, kun ei enää ole niin synkkää ja pimeää.

Etsin eräällä palstalla uusia ystäviä. Olen jonkin aikaa kirjoitellut erään itseäni pari vuotta vanhemman pojan kanssa. Se vaikuttaa todella mukavalle, mutta ei oo viä tavattu. Ja sen kuvankin oon facebookissa nähnyt. Tosiaan se vastas mun ilmotukseen missä etsin uusia kavereita, mutta tuntuu että oon ehkä kiinnostunut siittä hieman enemmön kuin vain mahdollisena kaverina. Tosin en viä oikestaan tunne sitä jätkää (enkä oo varma onko se vapaa, mutta ei ainakaan mikään viitannut siihen, että se seurustelis). En tiedä miten mun pitäs edetä? Aion jatkaa kirjoittelua ja tavata sen jossain vaiheessa.

7

573

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tehdä:

      Pane sitä!!!!! :D

      • ......

        oo hyvä neuvo. Täällä saa aina aivan typeriä neuvoja.


    • ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

      Sanoit olevasi inssiopiskelija. Miehet etsivät kaikkea muuta kuin älyllistä seuralaista. Näin se on.

      • inssiopiskelija(n)

        tietää mitä opiskelen. Eikä lopettanut kirjoittelua kun kuuli mitä opiskelen.


      • "Älyllisyys" voi olla naisessa ihan seksikästä. Kokonaan toinen juttu on sitten se, että sellainen nainen ei varmasti halua kouluttamatonta miestä.


      • ....
        M1978 kirjoitti:

        "Älyllisyys" voi olla naisessa ihan seksikästä. Kokonaan toinen juttu on sitten se, että sellainen nainen ei varmasti halua kouluttamatonta miestä.

        munkaan mielestä älykkyydessä oo mitään vikaa.

        Ja insinöörinainen tienaa sen verran ettei tarvi miehen rahoilla elää. Se luultavastit tienaa sen verran, että on varaa ostaa vaatteet, kengät, korut ja meikit omilla rahoillaan.


    • vtun pervo!

      Mitä ihmeen kiksejä saat tällaisesta roolin vetämisestä? Olet kuin ne miehet jossain taannoisessa 4D-dokkarissa jossa ne pukeutuivat mekkoon ja saivat kiksejä roolileikistä missä prostituoitu esitti äitiä ja keski-ikäinen mies menkkaränköistä kärsivää teinityttöä.

      Et ole todellinen, et ole nainen, koska TAMKin kaltaisessa laitoksessa missä etenkin tekniikan ja kemian puolella on niin paljon kikkelivillejä ettei siellä nuori sinkkunainen kauaa ole sinkku jollei ole sairaalloisen lihava tai tolkuttoman ruma.
      Itse tosin muistaakseni olet todennut olevasi viehättävä ja ties mitä... eli olet joku perverssi vanha mies Koivistonkylästä joka esittää pulassa olevaa opiskelijaneitoa ja vetää vastauksia lukiessaan käteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      4
      2726
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2551
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2239
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1443
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1433
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1053
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe