Olen hirveän ahdistavassa elämäntilanteessa..ollut jo pitkään..kertokaa m ielipiteitänne..mieheni kanssa avoliitossa 5 v ja yhteinen lapsi 2 v... suhde on ollut tuuliajolla pitkään.. mieheni ollessa niin paljon poissa kotoa..tunteeni ovat kylmenneet niin etten osaa enää nähdä minkäänlaista valoa tunnelin päässä.. mieheni sanoo rakastavansa.. mutta se jää vain sanoiksi..eikä millään ole enää todellista tarkoitusta.. viime kuukausina eräs entinen tuttu otti yhteyttä ja olemme puhelleet puhelimessa useita tunteja päivässä.. ja nähty muutamia kertoja.. ei seksiä mutta lähekkäin oloa.. olen niin kiintynyt häneen..ja koetaan molemmin puolin tunteita hyvin vahvasti...! ajattelen häntä 24/7... ja vierastan jo oman mieheni lähellä oloa...ahdistaa kun ajattelen koko ajan vain tätä toista... voisiko olla ohimenevää...ikinä en vain näin ole tuntenut ketään kohtaan...edes miestäni kohtaan. en halua rikkoa perhettämme..tahdon että viimeiseen asti yritämme..mutta miten teen sen..sillä tunteeni ovat hirmuisat..repivät kappaleiksi kun tiedän että pettämään en saa ruveta, mutta niin lähellä se on jo ollut... ja kun oma mieheni ei juuri koskaan kuuntele kun yritän kertoa ongelmasta...toteaa kaikkeen että kyllä me vielä joskus yhteistä aikaa saadaan ja että kyllä mä susta vielä välitän..Silti kaikki tuntuu täydellisen tyhjältä!!! -onko se riittävä syy lähteä ja muuttaa pois???
hulluKO?
niiskuneidin ystävä
5434
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
lähet uuden rakkauden matkaan täysillä. annat sen tuikkia sua, alkuun se tekee niin nannaa saada vierasta.
sillä ei oo vitunkaan välii, että samalla vedät miehes aikamoiseen suohon, ja tottakai saat kakaran ittelles, sehän on naisen oikeus, Suomes ainaki.
olipa äiti millanen pettäjä ja horatsu tahansa, oikeus tuomitsee misukallle kakarat kun isä on arvaamaton eikä osaa hoitaa toukkaa.
Ja jos ei muuten sun haihattelus mee oikeudessa läpi, alat syyttää isää insestä, se puree aina.
Joten onnee vaan aloittamallasi tiellä, toivottavasti seuraavassa suhteessas löydät ittes petettynä.
jos tuo naisen tarina on tosi, niin ei tuollainen mies perhettä tarvitse, miehellä voi olla useita naisia, joita pitää piikanaan.
Että tuo äijä vaan yksinkertaisesti yrittää tuoda leivän pöytään? Onko se muka automaattisesti pettäjä? Ajaa naisen toisen miehen syliin kun yrittää tehdä perheelleen rahaa? Onpa paha mies ja sitähän sietää pettää, hyi hyi!
lapsesi kanssa yksin.
Jos kuvittelet että tonen mies katselee perhettäsi, pahasti taidat erehtyä.