ella bache

Käyttääkö kukaan ella bachen tomaattirasvaa?Kosmetologini suositteli sitä pintakuivalle iholleni , heleyttää kuulemma sameaa ihoa. Sekä kosteuttavaa seerumia. Kalliita vain ovat, yli 100 € noi kaksikin.
62198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

siitä mainitsemastasi tomaatti voiteesta elikkäs varsin sitkeää ja huonosti imeytyvää oli. Mutta eikö koko sarja ole uudistettu-liekö tomaattivoidetta enää siellä valikoimissa.

Äänestä
  • ...olin kosmonautiksi opiskelemassa mm.Ella Bachen tuotteilla ja kyllä tykkäsin melkein kaikista sarjan tuotteista kun ne oli jotenki ajattelevia ne tuotteet... Äh joo eli tommaatti oli hyvä kans en tiä myyäänkö enää...

    Äänestä

  • vielä olemassa tomaattirasva nimittäin. Ihan hyvä rasva pintakuivalle iholle, mutta näyttää vähän siltä ettei se sovi minun iholleni couperosan takia!!No katotaan nyt oli sen verta kallista että vielä en luovuta!

    Äänestä

voisitko kirjoittaa mitä kyseinen rasva sisältää.. itse olen hävittänyt sen pahvikotelon ja nyt kaipaisin todella kiperästi tieta voiteen sisältämistä aineista.

kiitoksia

Äänestä
  • ehdin jo heittää paketin pois...

    Äänestä

  • Creme Tomate on edelleenkin Ella Bachen myydyimpiä tuotteita ja sopii parhaiten pintakuivaille sekaiholle vaikka olisikin coupoerosaa. Kirkastaa ja vitaminisoi ihoa. Tuote löytyy Ellan herkän/punoittavan ihon linjasta joten ei pitäis kyllä mitään ihmeellistä aiheutta iholle. Jos iho on vähän rasvaisuuteen taipuvainen kesällä voide voi tuntu vähän tuhdilta. Ellalta on tulossa nyt lähihetkinä uusi luomutomaattivoide, oikeastaan emulsio joka sopii sit vähän rasvaisemmallekin iholle, tämä ei ole nin paksu kuin tuo perinteinen.

    Itse kun käytin creme tomatea näin sen paremmaksi yökäytössä. Itselläki on pintakuivasekaiho nimenomaan. Jos on kuivempi iho menee varmasti hyvin myös meikin allakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kala-69 kirjoitti:

Käyttääkö kukaan ella bachen tomaattirasvaa?Kosmetologini suositteli sitä pintakuivalle iholleni , heleyttää kuulemma sameaa ihoa. Sekä kosteuttavaa seerumia. Kalliita vain ovat, yli 100 € noi kaksikin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu