missä on kunnon miehet?

Niin, otsikko kertoo jo paljon. Onko kunnon miehiä edes olemassakaan vai onko vika mussa kun vedän puoleeni kaikkia idiootteja?

Sitte tahtosin tietää myös, että miksi te miehet teette niin, että ootte muka kiinnostuneita ja pyydätte treffeille ja numeroa ja ties mitä ja sitte yhtäkkiä hups, ei kiinnostakaa enää ainakaan ottaa yhteyttä..

sorry, et oon ehkä vähä katkeroituneella päällä nyt, mutta ei vain jaksa enää luulla liikoja, kun kuitenkin pettyy.
19905
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

kannattaisko etsiä sitä seuraa muualta kuin viinan katkuisista pintaliitopaikoista?

Äänestä

liikaa toiveita ja odotuksia? Mitä enemmän niin tekee, sen varmemmin ainakin pettyy.

Äänestä

ola juoppo, työtön ja Persu!

Äänestä

Kannattaisi varmaan ensin määritellä mikä on kunnon mies, ja olla realistinen eikä innostua vaatimaan mahdottomuuksia. Kun olet itsellesi rehellinen niin jo alkaa miehiä löytyä...

Äänestä

Ne on renttujen ja pelimiesten selän takana. Sieltä he sinua haaveillen katselevat, mutteivät uskalla tunkeutua eturiviin. Sinäkään et kiinnitä heihin huomiota, joten ihmekös tuo, ettei tienne kohtaa.

Mistä sitä muuten tietää, kiinnostaako joku, jos ei tapaile ja tutustu? Vaikka olemus innostaisikin aloitteellisuuteen, se ei takaa, että sielujen sympatia riittäisi. Tai sitten ajan myötä paljastuu jotain sellaista, mikä vie mielenkiinnon. Eikö sinulle ole koskaan käynyt niin?

Äänestä
  • Se on varmaan sekä miehissä, että naisissa, että ne huonot vievät huomion ja hyvät jäävät paitsioon. Sitten, kun huonot ja hyvät yhtyvät, niin kummatkaan eivät pidä toisistaan. Huonothan eivät yhdy ollenkaan keskenään(tietenkään)

    Äänestä

  • pelkäävät naisia, että mihin niiden kanssa joutuu. Ja koittavat välttää naisia, koska pelkäävät niiden vaan huiputtavan heitä.

    Äänestä

  • cookos kirjoitti:

    pelkäävät naisia, että mihin niiden kanssa joutuu. Ja koittavat välttää naisia, koska pelkäävät niiden vaan huiputtavan heitä.

    Mitäs cookos olisit valmis tekemään oikein kirotun ujon miehen saamiseksi? Jos sanotaanko, ei uskalla sellvinpäin flirttailla... on kuin jäykkä paska seurassasi ja puhuu jotain asiallisia ympäripyöreitä juttuja jännittyneen oloisena... punastuu, jos sanot jotain mukavaa...

    Äänestä

että mistä te aina noita miehenkuvatuksia löydättekin

Äänestä
  • Löydätkö sinä kunnon kunnon miehenä kunnollisia naisia?

    Äänestä

  • ratikkakuski kirjoitti:

    Löydätkö sinä kunnon kunnon miehenä kunnollisia naisia?

    kaikki naiset on huoria, sen tiesi jo mummovainaa kertoa kun vielä eli

    Äänestä

  • ole : kirjoitti:

    kaikki naiset on huoria, sen tiesi jo mummovainaa kertoa kun vielä eli

    Aika suorapuheinne mummovainaa...

    Äänestä

juoksen karkuun..ois hyvä jos joku kertois, kuinka miehistä pääsee eroon. Vaan voi tulle se aika, kun huhuillaan, että missäs ne miehet on :D

Äänestä

Ne Kunnon Miehet vois viedä ne Kunnon Naiset pois jaloista pyörimästä. Ei vaan taida Kunnon Naisille ne Kunnon Miehet kelvata.

Äänestä

yrität vaan yli tasos,niin turha odottaakkaan mitään:/.

Äänestä

Kaikkia epäonnistumisiasi leimaa yksi yhteinen piirre. Kaikissa niissä osapuolena olit joka kerta sinä.

Tällä tarkoitan että jos miehissä on mielestäsi vikaa niin silloin SINÄ poimit viallisia miehiä.

Jos taas kunnon miehet karttavat sinua vaikka tapaatkin heitä niin sitten tavassa jolla luot suhteita on vikaa.

Jos taas itse jätät hyviä miehiä sivuun niin sitten odotuksissasi on vikaa.

Kuis on? Milloin haluut alkaa onnistua ja tiedätkö mitä se voi vaatia sinulta?

Äänestä

kunnollisia miehiä on, on on?? Kukaa täysipäinen täällä ole

Äänestä

Kerronpa tarinan;

treffipalstalla, galtsussa, ircissä, fb:ssä sinua lähestyy mies, joka vaikuttaa täydelliseltä. Hän osaa lähestyä riittävän hienovaraisesti ja kunnioittavasti, puhuu kohteliaasti, pyytää treffeille, kertoo kauniita ja vaikuttaa mitä täydellisimmältä.

Tapaat tämän miehen ja teillä on hauskaa, viimeistään toisilla treffeillä päädytte sänkyyn ja seksi maistuu. Suhteenne muuttuu tapailuksi ja teillä menee muutenkin hyvin.

Sitten eräänä iltana puhelin piippaa tai soi ja sinulle paljastuu että tällä miehellä on puolenkymmentä muuta naista kierrossa. Pistelet palapelin kasaan ja tajuat että sinua on käytetty aika kirkkaasti hyväksi ilman mitään oikeita tavoitteita. Kaikki miehet ovat sikoja, taas yksi tälläinen.

Todellisuudessa olet dissannut hieman tönköt lähestymiset, pitänyt treffeillä jännittäneitä miehiä tylsiksinä ja mielenkiinnottomina. Olet valinnut unelmiesi prinssiksi miehen, joka on harjoitellut kymmenillä, sadoilla naisilla ennen sinua naisen lähestymistä ja koukuttamista, sekä sänkyyn johdattelua. Harjoitus tekee mestarin näissäkin asioissa.

Kunnon miehellä arvot estävät laajan paletin pyörittämisen, valehtelemisen ja asioiden kaunistelun. Kunnon miehellä ei välttämättä ole aikaa kuin työkkäri- ja sinun rahoillasi toimivilla. Kunnon miehestä saatat saada ensitapaamisella sen vaikutelman mikä seuraa vanhainkotiin saakka. (Mikä on toki helvetin tylsää) Eikä sillä kunnon miehellä ole kokemusta kymmenistä/sadoista naisista sängyssä, sen kanssa pitää asioihin päästä yhdessä. Muttei se myöskään ensikerralla ehdota peppuseksiä, vaikka siitä pitäisitkin.

Tässä sinulle vähän ajateltavaa, missä ne kunnon miehet ovat. Ne ovat juuri he, jotka etsivät rakkautta ja kumppania.

Valitettavasti vain sinä et ole heistä ollut kiinnostunut.

Äänestä

Todennäköisesti joka puolella ympärilläsi, mutta et ole heistä kiinnostunut koska miehen pukeutuminen ei ole riittävän miellyttävää eikä esiintyminen ole riittävän itsevarmaa, yllättävää, kiehtovaa ja jännittävää.

Et ehkä ole oikeasti kovin kiinostunut miehen kunnollisuudesta tehdessäsi ensiarviota. Kunnollisuus olisi kiva juttu tietyissä tilanteissa.. mutta kiinität kuitenkin ensisijaisesti huomion "kivaan", "jännään" tai "mukavaan" mieheen joka saa sinut viihtymään, yllättymään ja kokemaan erilaisia veikeitä tunteita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pettynyt kirjoitti:

Niin, otsikko kertoo jo paljon. Onko kunnon miehiä edes olemassakaan vai onko vika mussa kun vedän puoleeni kaikkia idiootteja?

Sitte tahtosin tietää myös, että miksi te miehet teette niin, että ootte muka kiinnostuneita ja pyydätte treffeille ja numeroa ja ties mitä ja sitte yhtäkkiä hups, ei kiinnostakaa enää ainakaan ottaa yhteyttä..

sorry, et oon ehkä vähä katkeroituneella päällä nyt, mutta ei vain jaksa enää luulla liikoja, kun kuitenkin pettyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu