rumin julkkis?

Kuka on teidän mielestänne rumin julkkisnainen? Mun mielestä se on Jessica Biel: http://img2.timeinc.net/people/i/2007/startracks/070312/jessica_biel.jpg

Joistain ei näytä saavan kaunista edes meikkaamalla.

Tässä on myös melkoisen humanoidin näköinen tapaus

http://images.starpulse.com/Photos/pv/Reese Witherspoon-14.jpg

Eikä tässäkään paljon kehumista ole

http://bittenandbound.com/wp-content/uploads/2008/01/mary-kate-olsen-546.jpg
363308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

oma valokuvas niin vertaillaan kuka on rumin.

Kaikki edellämainitut todella kauniita naisia.

Äänestä
  • Aina sama nolouden nolous: "Laita oma kuvas". Keksikää nyt jo herran tähden joku tuoreempi repliikki! "Laita oma kuvas", ketä kiinnostaa? Se on sun mielipide että edellämainitut on kauniita, aloittajan ei. Voi voi. Kerron nyt yhden kamalan asian: On olemassa muitakin mielipiteitä kuin omasi!

    Mielipidettä kuvien naisiin ei ole, kai ne on ihan ok...

    Äänestä

Ite sanoisin ehkä.. Donnatella mikälie,se muotisuunnittelija joka on leikattu luuranko ja Janet Jakson on kans aivan hirvee:/.

Äänestä
  • Näissä kuvissa oli jo meininkiä...

    Tosin Urpokin jo näkee että kuvankäsittelyssä ei olla säästelty. Mutta kuvat hyviä ja onnistuneita, kohteista aika vaikea sanoa näiden perusteella.

    Toivottavasti en nyt rikkonut teinipoikien illuusiota näillä photoshop-lätinöilläni :o

    Äänestä

johanna tukiainen

Äänestä

nuo 2 jälkimmäistä melko inhottavia. Keskimmäisellä ruma ilme.

Äänestä

harva tuota huolisi..

Äänestä
  • Jessica bielkin on rankattu moneen kertaan maailman kauneimpien ihmisten joukkoon. Joko myönnätte että teillä on päässä vikaa?

    Äänestä

  • kfjlkdhjsalk kirjoitti:

    Jessica bielkin on rankattu moneen kertaan maailman kauneimpien ihmisten joukkoon. Joko myönnätte että teillä on päässä vikaa?

    Kaunis lähinnä kropaltaan, joka on lähes täydellinen, mutta kasvot... ei, ei, ei ... Jessica oli siedettävä pärstältään vielä teksasin moottorisahamurhaajan aikoihin mutta nykyään melkein voisi sanoa että sananlasku 'minkä naamassa häviää sen perseessä voittaa' pitäis paikkansa tässä tapauksessa

    Äänestä

  • afasfasfasfa kirjoitti:

    Kaunis lähinnä kropaltaan, joka on lähes täydellinen, mutta kasvot... ei, ei, ei ... Jessica oli siedettävä pärstältään vielä teksasin moottorisahamurhaajan aikoihin mutta nykyään melkein voisi sanoa että sananlasku 'minkä naamassa häviää sen perseessä voittaa' pitäis paikkansa tässä tapauksessa

    Rumin on kyl varmaan yksimielisesti Johanna Tukiainen.

    Äänestä

  • ..samaa mieltä!

    Äänestä

on ihan nätti, oikein meikattuna tyrmäävä.

http://withoutmake.com/wp-content/uploads/2009/05/jessica-biel-without-makeup.jpg
Kuvassa hän on niin luonnollisena kuin olla jo voi... retkeilemässä ilman meikkiä. Jos sanoo että tuo on ruma, niin sanoo kyllä että suuri osa naisista on rumia, sillä itse kaupassa käydessäni olen kyllä nähnyt paljon lähes samannäköisiä suomalaisia naisia. Kaikilla ei vain ole stylistiä ja meikkitaiteilijaa.

Äänestä
  • :)

    Äänestä

  • Kumman ylhäällä nuo silmät.

    Äänestä

että kaikkien miesten mielestä nämä ovat todella RUMIA:

http://kenoath.files.wordpress.com/2008/07/jessica_alba-see-thru.jpg
http://maharashtratimes.indiatimes.com/photo.cms?msid=2898910
http://www.pynkcelebrity.com/wp-content/uploads/2009/09/Megan-fox-one1.jpg
http://img001.lazygirls.info/people/emmy_rossum/emmy_rossum_emmy_rossum10_7Efpeoy.sized.jpg

Ja nämä taas uskomattoman KAUNIITA:

http://blogs.bet.com/entertainment/spotlight/bet-blog/assets/2009/01/oprah-winfrey-own.jpg
http://www.lansi-savo.fi/Urheilu/9245244.jpg
http://images.askmen.com/galleries/actress/ellen-degeneres/pictures/ellen-degeneres-picture-5.jpg
jne.

Varmasti kaikki miesten seksikkäimmiksi äänestämät naiset ovat todella rumia, vai? Uskon että lähes jokainen mies tykkää nättien naisten kuvista mutta kyllä me tiedämme että emme sellaisia saa ja pidämme ihan tavallisia itsestään huolta pitäviä naisia tosi hyvinä "saaliina". Itse ainakin olen 99% tyttöystävistäni kotoa löytänyt joko a) Brat Pitit B) Johnny Deppin tai c) Geroge Clooneyn jättimäisen julisteen...

Äänestä

ovat sama asia kun ei olla valkokankaalla

Äänestä

Vaikka kuvien naiset ei olisi mielestäsi maailman kauneimpia ja ehkä heissä on jokin piirre mikä ärsyttää verkkokalvojasi, niin silti, miten heitä hyvällä tahdollakaan voi sanoa rumiksi? Varmasti ovat noissa kuvissa meikattuina ja tällättyinä paljon kauniimpia kuin moni tavis tantta tuulipuvussaan katuja tallaamassa. Enkä väitä että hekään välttämättä erityisen rumia olisivat tuulipuvusta huolimatta.

Äänestä

Kaikki nuo, Jessica Biel, Reese Witherspoon ja Mary-Kate Olsen ovat iholtaan ja hiuksiltaan ja ehkä jopa piirteiltään melko täydellisiä, mutta kyllä kaikki kolme ovat ehttomasti myös mun mielestäni hollywoodin ärsyttävämmän näköisiä ihmisiä. En osaa edes sanoa mikä niissä ärsyttää, jotenkin en vaan siedä noita. Missään nimessä eivät siis ole rumia mun mielestä, mutta ovat ärsyttävän näköisiä, siinä on ero.

Myös esimerkiksi kaikkien palvoma Angelina Jolie on mun mielestä ihan käsittämättömän ärsyttävän näköinen nainen, en ole koskaan tajunnut mikä siinä naisessa niin viehättää.

Miehistä taas David Beckhamin suosiota en ymmärrä sitten alkuunkaan. Mikä siinä vetää naisia puoleen? Olen itsekin nainen, mutta mä en näe edes hiten mitään puoleensa vetävää tässä tyypissä.

Mutta sitten jos haetaan ärsyttävien sijaan sellaisia, joita luokittelen rumiksi, ovat ne esim. näitä jotka ovat pilanneet ulkonäkönsä aineilla. Esimerkiksi Courtney Love, aina niin järkyttävän räjähtäneen näköinen. Myös liian leikellyt ovat rumia, esimerkiksi jonkun muunkin mainitsema Donatella Versace, joka on suorastaan pelottava, ja esim. Melanie Griffith on kamalan näköinen. Miten aikoinaan niin nätti nainen on ikänä saanut päähänsä leikellä naamansa niin erilaiseksi, ja miten joku on onnistunut leikkelemään hänelle niin kamalat kasvonpiirteet, hänkin on nykyisin hyvin ärsyttävän näköinen.

Äänestä
  • Olen aika paljon samaa mieltä sun kanssa. En ehkä noista ärsyttävän näköisistä tyypeistä, mielestäni Angelina Jolie on aivan uskomattoman kaunis ja David Beckham komea, mutta tuossa, että ulkonäkönsä itse pilanneet ovat useimmiten niitä kaikkein rumimpia.

    Vaikka monellakin julkkiksella olisi ärsyttävän näköiset piirteet, niin harvemmin häntä ihan rumaksi voi sanoa, kunhan iho ja hiukset on jonkinlaisessa kuosissa ja ulkonäköön on panostettu. Tällä tarkoitan siis ihan ihon ja hiusten hoitoa ja meikkiä, en kauneusleikkauksia. Monilla Hollywood-tähtösillä on varaa pistää rahaa kaikenlaisiin hoitoihin ja käsittelyihin. Jos on muuten hyvin laitettu, niin harvemmin joku iso nenä tai noita-akan leuka saa näyttämään suorastaan rumalta. Mun mielestä Sarah Jessica Parkerin ja Lady Gagan ulkonäössä on monia häiritseviä piirteitä, mutta eivät he missään nimessä ole rumia. Molemmat onnistuvat joskus näyttämään jopa sieviltä, kun on oikeanlaiset hiukset, meikit ja vaatteet.

    Monesta taviksestakin saisi vähintäänkin mukiinmenevän näköisen, kunhan olisi aikaa ja rahaa panostaa.

    Äänestä


Jos julkkiksesta haluaa postata ruman kuvan ihan tarkotuksella, niin onhan se helppoa. Samalla voi yrittää kuvitella itsensä kävelemässä kadulla, krapula- ja pyykkiaamuna ilman meikkiä, ja tietämättään että on kuvauksen kohteena.

Äänestä
  • Jessica Bielillä on NIIN kirurgisesti muotoillut nenä ja huulet, että se laskee pisteitä.

    Äänestä

  • pekka1970 kirjoitti:

    Jessica Bielillä on NIIN kirurgisesti muotoillut nenä ja huulet, että se laskee pisteitä.

    Olisi pitänyt tarkentaa, etten puhunut Bielistä, vaan yleisesti.

    Äänestä

Minun mielipiteeni: kaksi jälkimmäistä on kauniita, mutta leikelty Jessica Biel ei oikein nappaa...

Äänestä

naisia mut tukiainen on kyl helvetin ruma

Äänestä

Ehottomasti Tuksu!!!

Äänestä

Rumankaunis mielestäni on Calista Flockhart.Sillä on psykopaattisen hulluniljettävä naama.Suu on kuin puukolla revitty auki.

Äänestä

Ruma on aika vahva sana käytettäväksi kyseisistä esimerkeistä. Tämmönen olis jo ihan oikeasti ruma:
http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20100806015717/uncyclopedia/images/2/25/Profoundly-ugly-woman.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_B1LlYh6iKqs/StEsyHLUUHI/AAAAAAAABEU/79YTmTUFhY8/s400/funny-ugly-people-2.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_mmBw3uzPnJI/S9mWwb5KIBI/AAAAAAABNAc/1N91UBJwrQk/s1600/johanna_tukiainen_23.jpg

Laittamasi esimerkit eivät ehkä miellytä sun silmää, mutta että RUMA... Mäkään en tykkää Reese Witherspoonin ulkonäöstä, mutta en sanoisi häntä rumaksi. Ja kuitenkin olisin onnellinen, jos voisin muuttua hänen näköisekseen, koska silloin olisin nätti verrattuna nykyiseen.

Äänestä

En nyt noista aloituksen naisista, että kukaan on varsinaisesti ruma. Mutta kasvot eivät ole malliltaan kovin kauniita ja leuat voimakkaan hevosmaiset --> ei kaunista. Tavallisia naisia sanoisin, eivät sieltä rumimmasta päästä kuitenkaan.

Äänestä

Ihan mukiinmenevän näköisiä naisia kaikki. Eivät varmaankaan mitään klassisten kauneusihanteiden mukaisia, kuten ei myöskään 99,9% ihmisistä.

Mutta ymmärrän tuon ärsyttävyysnäkökulman. Se ärsytyssignaali syntyy omalla kohdallani ainakin silloin, jos ihminen on hyvännäköinen, mutta kasvoissa jokin mittasuhde tökkii. Yleensä silmien ja suun etäisyys toisistaan, esim. Bielin silmät ovat himpun liian ylhäällä, mikä saa hänet näyttämään ärsyttävältä.

Äänestä

No noi oli musta aika kesyjä, ei nyt rumimmasta päästä.

Jocelyn Wildenstein

Kelis: https://lh5.googleusercontent.com/-1cQDCM473XQ/TXGp2ZoCxzI/AAAAAAAAA80/shTD6XdWlKw/kelis photos-1.jpeg

Courtney Love: http://mitchieville.com/wp-content/uploads/2009/07/courtney-love.jpg

Donatella Versace

Amy Winehouse (ainakin joinakin aikoina, niin kaunis kuin se lauluääni ja laulunsa ovatkin) http://www.ticketdirekt.net/wp-content/uploads/2010/06/amy-winehouse1.jpg

Tori Spellingissäkin on jotain kasvoissa, josta en henk.koht.pidä.


AAH!!! Ja Johanna Tukiainen on aikas, noh...ei kauneimmasta päästä. Jos pitäs valita, niin ehdottomasti olisin mielummin toi Jessica Biel kuin Johanna Tukiainen (ihan vaikka ei huomioitasi mainetta, uraa/"uraa" jne)

Äänestä

Noooo..... ne on kaikki kauniita omalla tavallaan : )

Mutta mielestäni ainakin Johanna Tukiainen, tyhmä ja ruma.

Äänestä

Ylivoimainen voittaja on Johanna Tukiainen siinä on rumin julkkisnainen..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


brendaS kirjoitti:

Kuka on teidän mielestänne rumin julkkisnainen? Mun mielestä se on Jessica Biel: http://img2.timeinc.net/people/i/2007/startracks/070312/jessica_biel.jpg

Joistain ei näytä saavan kaunista edes meikkaamalla.

Tässä on myös melkoisen humanoidin näköinen tapaus

http://images.starpulse.com/Photos/pv/Reese Witherspoon-14.jpg

Eikä tässäkään paljon kehumista ole

http://bittenandbound.com/wp-content/uploads/2008/01/mary-kate-olsen-546.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu