katkera itselleni

miess790

en haluaisi pettää. meillä menee hyvi nvaikka vastoinkäymisiäkin on. mutta vieraat kiinnostaa. liekö yliaktiivisuutta? mitä teen?

1

404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiinnostaahan ne

      Et sinä ole ainoa jota vieraat kiinnostaa. Kumppaniasikin kiinnostaa. Suosittelen kuitenkin kertomaan kumppanillesi tarpeistasi mikäli haluat seksielämään vaihtelua. Anna hänelle mahdollisuus toteuttaa ensin tarpeesi mikäli hän niin haluaa.
      Jos ei halua on ongelma olemassa ja syytä miettiä muita ratkaisuja.
      Oman itsensä takia kannattaa toinen suhde lopettaa ennenkuin menee toiseen. On helpompi katsoa itseänsä peiliin.
      Elämä on valintojen tekemistä. Valitse siis ja punnitse kuinka suuri tuo kiinnostuksesi on vieraisiin. Onko se suurempi kuin kiinnostuksesi omaan kumppaniisi? Muista että koittaa joskus päivä kun seksi ei enään ole mielessä koko aikaa ja silloin ne väliajat voi tuntua aika yksinäisiltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6074
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4792
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      97
      3049
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2853
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2115
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1516
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1067
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      970
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      774
    Aihe